Najgroźniejsi celebryci w internecie. Szukanie ich grozi wirusem

Alexis Bledel
Instagram

Wyszukując informacje w sieci o ulubionych celebrytach, możemy być narażeni na ataki cyberprzestępców i złapanie groźnego wirusa. Które gwiazdy najbardziej upodobali sobie hakerzy?

Amerykańska firma McAfee, zajmująca się ochroną przez cyberatakami, co roku publikuje listę celebrytów, których popularność najczęściej wykorzystują hakerzy, by zainfekować urządzenia internautów wirusem. Pole do popisu hakerzy mają ogromne, ponieważ informacji o gwiazdach muzyki czy kina fani mogą szukać w bardzo wielu źródłach – tabloidach, mediach społecznościowych, blogach czy serwisach muzycznych – przez co łatwo jest niechcący zboczyć w niebezpieczne, nieautoryzowane strony, na których na internautę może czyhać złośliwe oprogramowanie.

CZYTAJ TAKŻE: Aktorzy zmartwychwstają. Kino przechodzi rewolucję

I tak, według tegorocznego raportu McAfee „najgroźniejszą” gwiazdą w internecie jest 38-letnia amerykańska aktorka Alexis Bledel, znana z seriali „Opowieść podręcznej” i „Kochane kłopoty”, a także filmów „Sin City: Miasto grzechu” i „Źródło młodości”.

Drugim celebrytą, którego fani powinni mieć się na baczności w sieci, jest brytyjski komediant, aktor i piosenkarz James Corden, gospodarz znanego talk-show „The Late Late Show with James Corden”. Na trzecim miejscu z kolei znalazła się gwiazda serialu „Gra o tron” Sophie Turner.

Jak pokazuje raport McAfee, cyberprzestępcy nieco częściej na cel biorą fanów słynnych kobiet niż mężczyzn. W pierwszej dziesiątce najniebezpieczniejszych gwiazd wyszukiwanych w internecie znalazło się sześć kobiet, w większości aktorek. Oprócz wyżej wymienionych są to Anna Kendrick, Lupita Nyong’o i Tessa Thompson.

CZYTAJ TAKŻE: Szatan panoszy się po sieci

Po Jamesie Cordenie, najniebezpieczniejszym mężczyzną w sieci okazał się kolejny znany komik, Jimmy Fallon, który zajął w rankingu szóste miejsce, tuż przed Jackie Chanem.

Muzycy wydają się mniej „groźni” w internecie od aktorów, jednak niektórzy też przyciągają hakerów jak magnes. Są to między innymi Lil Wayne i Nicki Minaj, którzy zajęli kolejno siódme i ósme miejsce w rankingu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polak musi testować, czyli jak kupujemy online

50 mld zł – tyle, według raportu Interaktywnie.com, wydamy na zakupy online w 2019 ...

Wysyp premier na PS4. Mads Mikkelsen scali świat

Szykuje się gorąca jesień dla graczy. W październiku i listopadzie zaplanowano szereg hitów na ...

AI wskazuje kandydatów do pracy w korporacji. Są kontrowersje

Brytyjski oddział koncernu Unilever po raz pierwszy użył Sztucznej Inteligencji oraz algorytmów do rozpoznawania ...

10 lat więzienia za polski przekręt na kryptowalutach

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach oskarżyła dziś Marcina A., współzałożyciela BitMarketu, o działanie na szkodę ...

Elon Musk proponuje tanią przeprowadzkę na Marsa

Założyciel Tesli i SpaceX Elon Musk już teraz jest przekonany, że koszt przeprowadzki na ...

AI załatwi codzienne sprawy

Asystenci głosowi to wierzchołek góry lodowej, jaką są możliwości sztucznej inteligencji. Rewolucja nadchodzi. Rozwój ...