Najgroźniejsi celebryci w internecie. Szukanie ich grozi wirusem

Alexis Bledel
Instagram

Wyszukując informacje w sieci o ulubionych celebrytach, możemy być narażeni na ataki cyberprzestępców i złapanie groźnego wirusa. Które gwiazdy najbardziej upodobali sobie hakerzy?

Amerykańska firma McAfee, zajmująca się ochroną przez cyberatakami, co roku publikuje listę celebrytów, których popularność najczęściej wykorzystują hakerzy, by zainfekować urządzenia internautów wirusem. Pole do popisu hakerzy mają ogromne, ponieważ informacji o gwiazdach muzyki czy kina fani mogą szukać w bardzo wielu źródłach – tabloidach, mediach społecznościowych, blogach czy serwisach muzycznych – przez co łatwo jest niechcący zboczyć w niebezpieczne, nieautoryzowane strony, na których na internautę może czyhać złośliwe oprogramowanie.

CZYTAJ TAKŻE: Aktorzy zmartwychwstają. Kino przechodzi rewolucję

I tak, według tegorocznego raportu McAfee „najgroźniejszą” gwiazdą w internecie jest 38-letnia amerykańska aktorka Alexis Bledel, znana z seriali „Opowieść podręcznej” i „Kochane kłopoty”, a także filmów „Sin City: Miasto grzechu” i „Źródło młodości”.

Drugim celebrytą, którego fani powinni mieć się na baczności w sieci, jest brytyjski komediant, aktor i piosenkarz James Corden, gospodarz znanego talk-show „The Late Late Show with James Corden”. Na trzecim miejscu z kolei znalazła się gwiazda serialu „Gra o tron” Sophie Turner.

Jak pokazuje raport McAfee, cyberprzestępcy nieco częściej na cel biorą fanów słynnych kobiet niż mężczyzn. W pierwszej dziesiątce najniebezpieczniejszych gwiazd wyszukiwanych w internecie znalazło się sześć kobiet, w większości aktorek. Oprócz wyżej wymienionych są to Anna Kendrick, Lupita Nyong’o i Tessa Thompson.

CZYTAJ TAKŻE: Szatan panoszy się po sieci

Po Jamesie Cordenie, najniebezpieczniejszym mężczyzną w sieci okazał się kolejny znany komik, Jimmy Fallon, który zajął w rankingu szóste miejsce, tuż przed Jackie Chanem.

Muzycy wydają się mniej „groźni” w internecie od aktorów, jednak niektórzy też przyciągają hakerów jak magnes. Są to między innymi Lil Wayne i Nicki Minaj, którzy zajęli kolejno siódme i ósme miejsce w rankingu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Goldman Sachs wsparł ekspansję polskiego startupu. Będzie o nim głośno

DocPlanner, spółka znana pod marką ZnanyLekarz, pozyskała 80 mln euro, m.in. na przejęcia we ...

CI Games odkrywa karty. Wiemy, co pokaże na targach w Los Angeles

Podczas czerwcowych targów w Los Angeles spółka pokaże kolejną część „Snipera” oraz dwa nowe ...

Pentagon stworzył laser, który rozpozna wroga po biciu jego serca

Amerykański Departament Obrony opracował urządzenie laserowe, które potrafi wykryć unikatowy rytm serca danej osoby ...

Powstanie mapa DNA Polaków. Pod lupę trafią też mniejszości

Genomiczna mapa Polski to największy w historii kraju projekt genetyczny. Pomoże w badaniach naukowych ...

Naukowcy z Oxfordu: Gry wideo nie mają związku z agresją wśród nastolatków

Opinia, że brutalne gry wideo przyczyniają się do wzrostu agresji w świecie rzeczywistym jest ...

Koronawirus miesza na giełdzie. CD Projekt więcej wart niż PZU

Po piątkowym odbiciu nie ma już śladu: kurs producenta gier zaczął tydzień od mocnych ...