Wyciek z aplikacji randkowej. Szok w konserwatywnej Japonii

afp

Najbardziej popularna japońska aplikacja do swatania Omiai została zhakowana. Prawdopodobnie ujawniono dane osobowe ponad 1,71 mln właścicieli kont.

Firma Net Marketing, która jest właścicielem aplikacji randkowej Omiai, poinformowała, że odkryła nieautoryzowany dostęp do swoich serwerów. Do ataku doszło w kwietniu tego roku.

Hakerzy dostali się do kont około 1,71 mln klientów aplikacji. Przestępcy uzyskali dostęp do zdjęć dokumentów tożsamości używanych do potwierdzenia wieku użytkowników, w tym prawa jazdy, kart ubezpieczeniowych i paszportów. Firma zapewnia, że dane kart kredytowych nie wyciekły – informuje Bloomberg.

CZYTAJ TAKŻE: Szczepionki ratują biznes randkowy. Tinder liczy na gorące lato

Aplikacja Omiai jest jedną z najbardziej popularnych w Japonii aplikacji do swatania. Ma około 5 mln użytkowników i chwali się 50 mln skojarzonych par. Dostęp dla kobiet jest darmowy, ale aplikacja generuje przychody pobierając opłaty od mężczyzn. Najtańszy abonament kosztuje 3980 jenów (około 135 złotych) za miesiąc.

Japoński rynek aplikacji randkowych urósł ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich czterech lat i oczekuje się, że do 2025 roku wzrośnie o kolejne 70 proc. do 106 miliardów jenów w porównaniu do 2020 roku, wynika z badania firmy CyberAgent Inc., która także ma własną aplikację randkową.

Omiai współpracuje z kilkoma gminami w Japonii, tworząc partnerstwa projektowe z kilkoma miastami i organizując spotkania randkowe, aby zachęcić ludzi nie tylko do szukania partnerów, ale także rozważania przeniesienia się na obszary wiejskie po ślubie – informuje Bloomberg.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Robot w aucie zastąpi kuriera

Automatyzacja wkracza coraz mocniej w usługi kurierskie. Już wkrótce paczki będą dostarczać nie kurierzy, ...

Polska wysoko w rankingu usług IT

Z dziesięciu najlepszych lokalizacji dla outsourcingu na świecie aż siedem leży w Europie. Nasz ...

Wyjątkowo perfidny sposób hakerów. Tego się nikt nie spodziewał

Badacze z firmy Kaspersky zaobserwowali, że cyberprzestępcy wykorzystują rosnące zainteresowanie grami wideo, rozprzestrzeniając szkodliwe ...

Prototyp z pojemnika na odpady dowodem na to, że każdy może zostać innowatorem

Mogłoby się wydawać, że proces tworzenia innowacji wymaga wiele czasu i wysiłku. To prawda, ...

Karol Mazurek: Współpraca banków z fintechami jest teraz modna

Wszyscy chcą działać w zwinny sposób, a ciężko zmienia się duże i osadzone w ...

Wydatki internetowe Polaków szybko rosną. Ale jest problem

Jesteśmy w grupie najszybciej rosnących rynków e-zakupów w Europie. W tym roku wydatki internetowe Polaków ...