To praca  „Dlaczego jest raczej coś niż nic” autorstwa Pawła Kowalewskiego. Obiekt trafi na aukcję „Sztuka współczesna - op-art, popkultura, postmodernizm”, która odbędzie się 2 grudnia w Warszawie. Prezentacja pracy to debiut domu aukcyjnego DESA Unicum na rynku sztuki cyfrowej.

Cyfrowe prace NFT, które podbijają światowe rynki i osiągają rekordowe ceny już niebawem będą licytowane także w Polsce. Telewizor The Frame, który ma z założenia łączyć sztukę i technologię, idealnie wpisuje się w sztukę cyfrową. To jeden z wiodących kierunków rozwoju rynku sztuki, a według Nonfungible.com w zeszłym roku wartość światowej sprzedaży prac cyfrowych wyniosła 250 mln dolarów i była cztery razy wyższa niż rok wcześniej. W pierwszych trzech kwartałach 2021 r. wartość ta osiągnęła już 3,5 mld dolarów – wynika z publikacji Hiscox Online Art Trade Report 2021.

Samsung

NFT to skrót od Non-Fungible Token, co oznacza niewymienialny i niemożliwy do podrobienia token, który poprzez niepowtarzalny zestaw danych, nadaje pracy cyfrowej status unikatowej. Praca NFT może przyjmować różną formę, ale ostatecznie zawsze jest plikiem, np. zdjęciem JPG. W praktyce, kupując NFT klient staje się właścicielem cyfrowego odpowiednika dzieła sztuki z gwarancją jego autentyczności i niepowtarzalności.

Telewizor The Frame, za sprawą dedykowanego trybu sztuka, designu obrazu i wymiennych ramek, odpowiada na potrzeby kolekcjonerów sztuki wirtualnej. Poprzez sklep ze sztuką Art Store  – użytkownicy mogą też podziwiać ponad 1500 dzieł, które na co dzień dostępne są w prestiżowych muzeach i galeriach z całego świata. Za sprawą technologii Quantum Dot The Frame oferuje rozdzielczość obrazu 4K ze 100 proc. natężenia koloru.