Hoettges nawiązał do retoryki często powtarzającej się w Europie: – Wszyscy narzekają na bezpieczeństwo Europy. My nie narzekamy, ale faktycznie coś w tej sprawie robimy – mówił.
Djingo, na mocy umowy zawartej przez Orange z Amazonem będzie wyposażony w Alexę, „wirtualną asystentkę”, czyli wielofunkcyjne oprogramowanie produkcji amerykańskiej firmy, pozwalającym na sterowanie innymi urządzeniami za pomocą poleceń głosowych.
Sztuczna inteligencja od telekomów nie będzie ukryta tylko w głośniku, ale również w innych urządzeniach oferowanych przez telekom, takich jak zdalne sterowanie dekoderem telewizyjnym.
We Francji, upowszechniający się także w Polsce dekoder Livebox, ma być od wiosny przyszłego roku centrum zarządzania tzw. „connected home”, czyli urządzeniami połączonymi siecią Internetu, takimi jak czujniki dymu, wilgoci, otwierania okien, czy monitoring i inteligentne oświetlenie. W Polsce telekom od kilku lat oferuje tego typu rozwiązania, ale we współpracy z dostawcami pełnego ekosystemu urządzeń, wraz z ich centralami.
– Nie czeka was tylko prosta, darmowa, aktualizacja najnowszego Liveboksa, ale nowy system bezpieczeństwa – zapewniał prezes Orange. Chodzi o produkty ubezpieczeniowe dla domu przygotowane we współpracy z firmą Groupama.
Bezpieczeństwo i inkluzywna (włączająca) rola społeczna nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych były sztandarowymi hasłami wystąpienia Stephane’a Richarda.