Choć w III kwartale 2021 r. tradycyjnie najwięcej numerów przepływało między czterema największymi operatorami, to pod względem bilansu tych przenosin nie do nich należał ten kwartał. Zwycięzcami są wirtualni operatorzy sieci mobilnych (MVNO).

Najlepszy wynik końcowy (numery przejęte minus utracone) przypadła w udziale tym razem do telewizji kablowej UPC Polska (korzysta z infrastruktury Playa i ma zostać przez niego przejęta). Bilans kablówki to około 7,35 tys. numerów.

Na drugim miejscu uplasowało się Premium Mobile (Grupa Cyfrowy Polsat), z wynikiem 6,17 tys. numerów na plusie. Na trzecim zaś była Vectra (3,2 tys., również korzysta z nadajników Playa).

Czytaj więcej

5G szansą polskich firm, by wyjść na prowadzenie

Spośród największych czterech sieci komórkowych dodatni bilans przenosin w III kw. br. miał jedynie T-Mobile Polska. Rezultat ten był jednak ledwie nad kreską: plus 350 numerów.

Orange Polska „oddał” na czysto 4,2 tys. numerów. Polkomtel, właściciel Plusa stracił ich ostatecznie 7,68 tys., a najsłabszy wynik zanotowało P4, czyli operator sieci Play.

Play stracił na czysto w minionym kwartale nieco ponad 21 tys. numerów. Tym samym ograniczył stratę w istotny sposób w porównaniu z poprzednimi kwartałami.