Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden

Po wielu kwartałach pokaźnych strat sieć komórkowa Play znowu zyskuje użytkowników - tak wynika z nowych danych UKE o przenoszeniu numerów w Polsce.

Aktualizacja: 23.07.2023 10:21 Publikacja: 20.07.2023 13:39

Polkomtel, operator sieci Plus, odnotował rezultat najgorszy: utracił 53,5 tys. numerów. Na minusie

Polkomtel, operator sieci Plus, odnotował rezultat najgorszy: utracił 53,5 tys. numerów. Na minusie był również Orange Polska z rezultatem 8,6 tys. utraconych użytkowników

Foto: Adobe Stock

P4, właściciel marki Play i Virgin Mobile w Polsce, to operator, który w drugim kwartale tego roku może pochwalić się najlepszym wynikiem przenoszenia numerów komórkowych. Na czysto zdobył w ten sposób prawie 31 tys. klientów. Do tej samej grupy należy jeszcze marka UPC, także oferująca usługi mobilne. Jej bilans jest jednak ujemny: straciła ponad 8 tys. użytkowników. Czy przeszli do Play, czy do innych operatorów - tego nie wiemy.

Spośród dużych telekomów, dodatni bilans przenosin zanotował jeszcze tylko T-Mobile Polska. Jednak wynik tej sieci był dużo słabszy: 4,7 tys. numerów na plusie.

Polkomtel, operator sieci Plus, odnotował rezultat najgorszy: utracił 53,5 tys. numerów. Na minusie był również Orange Polska z rezultatem 8,6 tys. utraconych użytkowników.

Czytaj więcej

W Rosji jest aż 20 mln nielegalnych kart SIM. Kreml zarządza wielką kontrolę

W zestawieniu UKE drugi wynik przenoszenia numerów należy do spółki Tide Software (poprzez powiązania osobowe kojarzona jest ostatnio z Playem). Jednak podmiot ten nie ma oferty dla osób indywidualnych i świadczy głównie usługi telemarketingowe (jedna z usług to "rotacja numeracją").

Dlatego można przyjąć, że drugie miejsce pod względem wyniku przenoszenia numerów w minionym kwartale zajęło Premium Mobile, firma działająca jako operator wirtualny sieci mobilnej, należąca do Polkomtelu. Jej rezultat to 5,7 tys. numerów na plusie. Na kolejnym miejscu uplasował się VikingCo Poland, czyli spółka prowadząca sieć Mobile Vikings w Polsce (4,78 tys. numerów na plusie).

W sumie z sieci do sieci przeniesiono w drugim kwartale br. 350 tys. numerów, o 10 tys. więcej niż kwartał wcześniej i o 37 tys. więcej niż rok wcześniej.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu