Firmy wchodzą do cyfrowej rzeczywistości

interior of modern building; Shutterstock ID 171566369

Ekrany „smart” w biurach, salach konferencyjnych, czy nowoczesnych punktach informacyjnych to sposób na stworzenie tzw. inteligentnej przestrzeni.

Biznes wciąż poszukuję nowych rozwiązań usprawniających i optymalizujących pracę. Jak prowadzić bardziej produktywną współpracę biznesową, sprawniej tłumaczyć i rozdzielać zadania wśród pracowników? Odpowiedzią są m.in. innowacyjne technologie jak Samsung Flip, dzięki któremu spotkania biznesowe możesz przeprowadzać w dowolnym miejscu i czasie. Ten interaktywny flipchart dla firm to narzędzie, które umożliwia nie tylko odręczne pisanie i rysowanie czy zaznaczanie, ale również prezentowanie treści z komputera, np. wyświetlając pulpit (sprzęt zgodny jest ze środowiskiem Windows), czy smartfonu (pełnoekranowa synchronizacja z wszystkimi urządzeniami z systemem operacyjnym Android, począwszy od wersji Oreo). Można więc za jego pośrednictwem prowadzić prezentację, łączyć się z internetem  wysyłać notatki lub też eksportować inne treści, bezpośrednio na skrzynki mailowe osób uczestniczących w zebraniu, jak i nieobecnych. Interaktywny flipchart możliwości ma praktycznie nieograniczone. Za jego pośrednictwem można m.in. prowadzić telekonferencje. Co więcej ekran jest obracany, co oznacza, że oglądać i prezentować wyświetlane na nim materiały można zarówno w pozycji horyzontalnej. Umożliwia to wyświetlanie wielu arkuszy kalkulacyjnych na jednym ekranie. Sprzęt ten ma zaawansowane funkcje dla biznesu. Samsung Flip do łączności z innymi urządzeniami wykorzystuje m.in. standard NFC. Obrazy wyświetla w UHD na pełnym ekranie w pełnej rozdzielczości, oraz jest również w stanie współdzielić ekran z zewnętrznymi wyświetlaczami (treści z tablicy mogą być w czasie rzeczywistym prezentowane również np. na tabletach uczestników spotkania). Duży, 55-65-calowy ekran, ma 8 GB wewnętrznej pamięci. – Dzięki takim rozwiązaniom firmy mogą tworzyć własną  przestrzeń roboczą – podkreśla Mikołaj Bobiński, dyrektor sprzedaży Dywizji IT w Samsung Polska.

Interaktywny wyświetlacz nie tylko zapewnia wyjątkową jakość spotkań biznesowych, może być również skutecznym narzędziem w rękach różnego rodzaju instytucji, urzędów, ale również operatorów lotnisk, dworców, a nawet w muzeach. Wykorzystanie takich ekranów w charakterze tablic informacyjnych gwarantuje wygodę i skuteczność dotarcia z przekazem. Sterowane za pomocą dotyku, wyposażone w kamerę od firm trzecich, są w stanie pełnić wiele funkcji – od informatora, po cyfrowe „okienko” urzędu. – Można wyobrazić sobie, że taka tablica, wyposażona w czujnik ruchu, włączy się, gdy znajdzie się przy nim petent, a analizując, który papierowy formularz dana osoba pobrała z półki przed ekranem, podpowie, jak np. prawidłowo wypełnić dokument. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w administracji, jak i placówkach usługowych – tłumaczy Mikołaj Bobiński. Zaznacza przy tym, że przejęcie przez technologię części obowiązków od pracowników, zwłaszcza tych związanych z informowaniem klientów, przedstawianiem ofert, staje się – zwłaszcza w dobie coraz wyższych kosztów pracy – niezwykle pożądane.

https://www.samsung.com/pl/business/displays/

Michał Duszczyk

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

 

 

Mogą Ci się również spodobać

Handlarze broni reklamują ją i sprzedają przez… Snapchata

Snapchatem zainteresowali się handlarze nielegalną bronią. Amerykańskie organy ścigania wzięły się ostro za walkę ...

Słaby debiut Ubera. Czy stanie się drugim Amazonem?

Akcje Uber Technologies straciły 7,6 proc. podczas pierwszego dnia notowań na nowojorskiej giełdzie NYSE. ...

Amerykanie postawili zarzuty Huawei

Amerykański Departament Sprawiedliwości oskarżył spółkę Huawei o kradzież technologii należącej do T-Mobile. Spółka i ...

Elektryczne samoloty szykują się do startu

Samochody i autobusy elektryczne stają się codziennością. Po chodnikach ludzie poruszają się na elektrycznych ...

Rewolucja w laptopach. Czas na dwa ekrany, klawiatura precz

Tak jak zapewne smartfony doczekały się po wielu latach kolejnej rewolucji w postaci zginanych ...

Krajowa platforma Shoper ma dużego inwestora

Platforma dla sklepów internetowych pozyskała kapitał z funduszu zarządzanego przez Value4Capital. Właścicielem marki Shoper ...