Firmy wchodzą do cyfrowej rzeczywistości

interior of modern building; Shutterstock ID 171566369

Ekrany „smart” w biurach, salach konferencyjnych, czy nowoczesnych punktach informacyjnych to sposób na stworzenie tzw. inteligentnej przestrzeni.

Biznes wciąż poszukuję nowych rozwiązań usprawniających i optymalizujących pracę. Jak prowadzić bardziej produktywną współpracę biznesową, sprawniej tłumaczyć i rozdzielać zadania wśród pracowników? Odpowiedzią są m.in. innowacyjne technologie jak Samsung Flip, dzięki któremu spotkania biznesowe możesz przeprowadzać w dowolnym miejscu i czasie. Ten interaktywny flipchart dla firm to narzędzie, które umożliwia nie tylko odręczne pisanie i rysowanie czy zaznaczanie, ale również prezentowanie treści z komputera, np. wyświetlając pulpit (sprzęt zgodny jest ze środowiskiem Windows), czy smartfonu (pełnoekranowa synchronizacja z wszystkimi urządzeniami z systemem operacyjnym Android, począwszy od wersji Oreo). Można więc za jego pośrednictwem prowadzić prezentację, łączyć się z internetem  wysyłać notatki lub też eksportować inne treści, bezpośrednio na skrzynki mailowe osób uczestniczących w zebraniu, jak i nieobecnych. Interaktywny flipchart możliwości ma praktycznie nieograniczone. Za jego pośrednictwem można m.in. prowadzić telekonferencje. Co więcej ekran jest obracany, co oznacza, że oglądać i prezentować wyświetlane na nim materiały można zarówno w pozycji horyzontalnej. Umożliwia to wyświetlanie wielu arkuszy kalkulacyjnych na jednym ekranie. Sprzęt ten ma zaawansowane funkcje dla biznesu. Samsung Flip do łączności z innymi urządzeniami wykorzystuje m.in. standard NFC. Obrazy wyświetla w UHD na pełnym ekranie w pełnej rozdzielczości, oraz jest również w stanie współdzielić ekran z zewnętrznymi wyświetlaczami (treści z tablicy mogą być w czasie rzeczywistym prezentowane również np. na tabletach uczestników spotkania). Duży, 55-65-calowy ekran, ma 8 GB wewnętrznej pamięci. – Dzięki takim rozwiązaniom firmy mogą tworzyć własną  przestrzeń roboczą – podkreśla Mikołaj Bobiński, dyrektor sprzedaży Dywizji IT w Samsung Polska.

Interaktywny wyświetlacz nie tylko zapewnia wyjątkową jakość spotkań biznesowych, może być również skutecznym narzędziem w rękach różnego rodzaju instytucji, urzędów, ale również operatorów lotnisk, dworców, a nawet w muzeach. Wykorzystanie takich ekranów w charakterze tablic informacyjnych gwarantuje wygodę i skuteczność dotarcia z przekazem. Sterowane za pomocą dotyku, wyposażone w kamerę od firm trzecich, są w stanie pełnić wiele funkcji – od informatora, po cyfrowe „okienko” urzędu. – Można wyobrazić sobie, że taka tablica, wyposażona w czujnik ruchu, włączy się, gdy znajdzie się przy nim petent, a analizując, który papierowy formularz dana osoba pobrała z półki przed ekranem, podpowie, jak np. prawidłowo wypełnić dokument. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w administracji, jak i placówkach usługowych – tłumaczy Mikołaj Bobiński. Zaznacza przy tym, że przejęcie przez technologię części obowiązków od pracowników, zwłaszcza tych związanych z informowaniem klientów, przedstawianiem ofert, staje się – zwłaszcza w dobie coraz wyższych kosztów pracy – niezwykle pożądane.

https://www.samsung.com/pl/business/displays/

Michał Duszczyk

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

 

 

Mogą Ci się również spodobać

Japończycy ratują WeWork. Kontrowersyjny prezes odchodzi z 1,7 mld dol.

Za 80 proc. udziałów w startupie, zajmującym się  wynajmem powierzchni biurowych m.in. dla firm ...

Kontrolując umysłem egzoszkielet, sparaliżowany może chodzić

Sparaliżowany mężczyzna może znów chodzić używając egzoszkieletu, który kontroluje swoim umysłem. Dzięki niemu mógł ...

Technospecjały

Co dzień kolejne elektroniczne gadżety – od pięknych i użytecznych po dziwaczne i mało ...

Francja uzbroi satelity w lasery i karabiny maszynowe

Francja tworzy kosmiczne siły zbrojne. Przeznaczy na ten projekt 700 milionów euro. Stworzenie sił ...

Nos z pleksiglasu. Czas ekstremalnych modyfikacji ciała

Naukowcy ze szwedzkiego Chalmers University twierdzą, że wynaleźli „gumowaty” nanomateriał, który może zastępować ludzką ...

5G przyspieszy rozwój gospodarki

W Polsce nowa technologia pomogłaby rozwiązać problem wysokich kosztów budowy szerokopasmowego internetu na obszarach ...