Po zakupie nowego urządzenia warto zapoznać się z jego funkcjami i możliwościami. Bez tego możemy nie korzystać z wielu innowacyjnych rozwiązań, bo być może nawet nie będziemy wiedzieć, że mamy je do dyspozycji.

Nowoczesne telewizory to urządzenia wręcz naszpikowane innowacyjnymi rozwiązaniami. Zwykle skupiamy się na tych związanych z obrazem: nową technologią wyświetlania, fantastycznym kontraście czy niezwykłej wyrazistości.

Lecz przy oglądaniu filmów czy wydarzeń sportowych, ale także przy graniu równie ważny jak obraz jest dźwięk. Mecz bez dźwięku to przecież jak mecz bez publiczności!

""

cyfrowa.rp.pl

Doskonała para dla najlepszych wrażeń

Dźwięk jest istotnym elementem każdego widowiska, także sportowego. Dlatego z myślą o najwyższej jakości doświadczeniu z dźwiękiem Samsung przygotował funkcje Q-Symphony.

Dotychczas musieliśmy zdecydować, czy korzystamy z głośników telewizora czy soundbara. Dzięki Q-Symphony oraz odpowiednim algorytmom, głośniki w telewizorach Neo QLED i Qled z soundbarami z Q-Serii są wykorzystywane jednocześnie, budując bogatą scenę dźwiękową. To wszystko wraz z doskonałym obrazem na dużym – 65- czy 75-calowym ekranie – daje nam wrażenie uczestnictwa w wydarzeniach sportowych czy ułatwia wejście w historię opowiadaną w filmie.

Tegoroczne telewizory Samsung Neo QLED 4K i 8K są wręcz stworzone do oglądania transmisji sportowych. Łączą szereg elementów, które mają kluczowe znaczenie dla rzeczywistych wrażeń, a wysoka jakość obrazu idzie w parze właśnie z dźwiękiem przestrzennym, który dosłownie podąża za akcją.

Taki efekt jest możliwy dzięki systemowi odpowiednio rozmieszczonych głośników, śledzących ruch obiektu na ekranie. To system Dźwięku Podążającego za Obiektem+ (w modelu QN900A Dźwięk Podążający za Obiektem Pro). Dzięki niemu wystarczy, że usłyszymy świst piłki tenisowej i będziemy w stanie ją wypatrzyć na ekranie.

Wrażenia dźwiękowe w naszym mieszkaniu czy domu możemy spotęgować, uzupełniając telewizor o soundbar tak jak np. Q800A czy Q950A. Wszystkie tegoroczne modele Neo QLED oferują wspomnianą funkcję Q-Symphony.

Aby cieszyć się pełnią dźwięku

Wiele osób kupujących sprzęt, taki jak telewizor czy soundbar, od razu chce cieszyć się nowym urządzeniem. Wyjmujemy telewizor z kartonu i natychmiast go włączamy. Nie czytamy instrukcji, przez co być może nawet nie wypróbujemy wielu funkcji. A przecież mogą nam ułatwić wykorzystanie telewizora i soundbara, a przede wszystkim pozwolić cieszyć się innowacjami i w pełni wykorzystać jego możliwości

Właśnie z myślą o wsparciu widzów Samsung stworzył serię wideoporadników „Sztuka obsługi”, które odpowiadają na pytania „jak to działa?”. Przystępna i zwięzła forma ułatwia pierwszą konfigurację i pozwala odkryć dodatkowe funkcje, dzięki którym korzystanie z telewizora czy soundbara będzie jeszcze przyjemniejsze i to już od pierwszego uruchomienia. Dzięki temu możemy korzystać z pełni możliwości telewizorów Samsung QLED, The Frame oraz soundbarów.

W ramach projektu dostępne są trzy playlisty, poświęcone poszczególnym grupom produktów. Pierwsza dotyczy telewizorów Samsung QLED, w tym także tegorocznych telewizorów Samsung Neo QLED 2021. Druga odkrywa pełnię możliwości telewizora Samsung The Frame. Widzowie dowiedzą się m.in. jak aktywować Tryb Sztuka czy funkcję Passe-partout, a także jak wymienić ramki czy zamontować ekran – niczym obraz – korzystając ze specjalnego uchwytu.

""

cyfrowa.rp.pl

Z kolei trzecia playlista odkrywa przed widzami potęgę dźwięku i możliwości soundbarów Samsung. Z filmów możemy się dowiedzieć, jak podłączyć soundbar, jak dobrać najodpowiedniejszy tryb dźwięku czy jak skonfigurować funkcję Q-Symphony.

– Z każdą kolejną generacją naszych telewizorów i soundbarów wprowadzamy nowe technologie i funkcje, dzięki którym urządzenia te jeszcze lepiej wpisują się w styl życia użytkowników. Jednocześnie zdajemy sobie także sprawę, że jest grupa użytkowników, którzy chcieliby poznać więcej możliwości swoich urządzeń, ale trochę nie wiedzą, od czego zacząć. To również z myślą o nich powstały nasze wideoporadniki, w których krok po kroku tłumaczymy jak uruchomić poszczególne funkcje – wyjaśnia Grzegorz Stanisz, szef sprzedaży i marketingu w Samsung Electronics Polska.

Playlisty dostępne są na oficjalnym kanale Samsung Polska na YouTube.

Materiał powstał we współpracy z Samsung