Innowacje i B+R w Grupie Maspex

Grupa Maspex w dorobku ma ponad 100 projektów B+R, w tym wiele ze startupami. W planach są kolejne innowacyjne działania, które wspierają realizację celów zakładanych w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju 2030 “Efekt Kolibra”

Jak powinno wyglądać wdrożenie systemu ERP w dużym przedsiębiorstwie?

Udział systemów wspierających zarządzanie zasobami firmy w przedsiębiorstwach wzrasta z roku na rok. Nawet najwięksi przeciwnicy usprawnień tego typu powoli przekonują się do korzyści, jakie niesie za sobą wdrożenie narzędzi klasy ERP. Bez względu na to, czy mowa o małej, czy dużej organizacji, w szybkim tempie dojrzeć możemy wzrost efektywności wykonywania procesów biznesowych przy niezmiennie wysokiej jakości produkcji. Czy samo wdrożenie systemu ERP w dużym przedsiębiorstwie jest jednak dużym wyzwaniem? Nie, jeśli dokładnie przeanalizuje się poszczególne etapy wdrożenia.

Przemyślana logistyka magazynowa to zadowoleni klienci

Implementacja systemu, który pozwala zarządzać całym procesem sprzedaży i utrzymać porządek w magazynie, może zapewnić przewagę nad konkurencją. Dobry e-sklep oraz wdrożenie rozwiązań ERP i WMS przekłada się na jakość obsługi klientów. Sprawdźmy, jak uzupełniające się nawzajem oprogramowanie Comarch wpływała na wzrost opłacalności biznesu e-commerce.

Bezpieczeństwo made in Cloud

Menedżerowie w polskich firmach nie pytają dzisiaj o konieczność cyfryzacji, ale o bezpieczeństwo całego procesu. Jest to tym bardziej istotne, że wraz z przyspieszoną digitalizacją, rośnie ryzyko cyberzagrożeń.