Własna sieć komórkowa – innowacja w NGO?

Organizacja Viva! Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt jako pierwsza organizacja charytatywna wykorzystała innowacyjną metodę pozyskania funduszy. We współpracy z wirtualnym operatorem Next Mobile powstała sieć komórkowa Viva! Mobile. Jej głównym celem jest wspieranie potrzebujących zwierząt poprzez generowanie dodatkowych dochodów dla fundacji.

Pomysł stworzenia pierwszej w Polsce „sieci charytatywnej”  jest nietypowy na pierwszy rzut oka. Abonenci Viva!Mobile za wsparcie Fundacji dostają jednak coś w zamian (co jest dość nowatorskie dla form crowdfundingowych) otrzymują bowiem abonament na zbliżonych warunkach, jakie oferuje aktualnie rynek telekomunikacyjny. Innowacyjne jest to, że z każdego opłaconego abonamentu operator przekazuje pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji Viva!.

Projekt ruszył we wrześniu 2019 roku. Do tej pory udało się pozyskać wielu abonentów, a ze środków przekazanych przez operatora zakupiono prawie tonę karmy. Celem projektu jest pokazanie ludziom, że mogą pomagać niejako przy okazji, postępując jak dotychczas. Aktualnie setki tysięcy użytkowników telefonii komórkowej w Polsce posiadają jeden lub dwa numery u swojego operatora, ale pieniądze z abonamentu były jedynie comiesięcznym obowiązkiem i „zwykłą” opłatą za rachunek, nie trafiając tam, gdzie mogły naprawdę pomóc. Dlatego każda osoba, która ma abonament komórkowy w Polsce może przenieść go sieci Viva! Mobile i codziennie, bez żadnego wysiłku, wspierać działania naszego partnera. Projekt może stanowić dla kolejnych fundacji ścieżkę, dzięki której pozyskanie funduszy będzie o wiele prostsze.

Dodatkowe środki na działalność fundacji oznaczają więcej możliwości ratowania zwierząt. To także więcej przeprowadzonych akcji i interwencji oraz więcej wygranych spraw w sądach z oprawcami, którzy znęcali się nad zwierzętami. Stąd pomysł na stworzenie tak niestandardowego źródła pozyskania środków, jakim jest sieć Viva! Mobile. Mamy nadzieję, że dla kolejnych fundacji utoruje to ścieżkę, dzięki której pozyskanie klientów będzie o wiele prostsze. Ktoś jednak musi być pierwszy i cieszymy się, że to my tę ścieżkę wspólnie wyznaczamy.

Rafał Kozłowski Prezes Next Mobile

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Chińskie naklejki rozbroiły sztuczną inteligencję Tesli

Przeprowadzenie ataku mającego na celu zmylenie sztucznej inteligencji okazuje się łatwiejsze niż można byłoby ...

Co piąty startup wsparty przez państwo jest już martwy

Na rynku pojawia się coraz więcej innowacyjnych biznesów zbudowanych na państwowych pieniądzach. Mimo to ...

Startup stworzył rakietę, która weszła w przestrzeń kosmiczną

Japoński startup działający w branży kosmicznej w sobotę dokonał udanego wystrzelenia pierwszej, niewielkiej rakiety ...

Odchodzi prezes Disneya. Kto zastąpi medialnego guru?

Bob Iger, prezes Walt Disney Company i jedna z najbardziej znanych postaci w branży ...

Polski startup chce być numerem jeden na kontynencie

WhitePress wychodzi za granicę – rodzima platforma content marketingowa otwiera biura w kolejnych czterech ...

Polska firma załatwi każdemu życzenia od idola

Platforma Hype Me, która umożliwia fanom zamawianie spersonalizowanego wideo od swoich idoli, otrzymała od ...