Ekrany „smart” w biurach, salach konferencyjnych, czy nowoczesnych punktach informacyjnych to sposób na stworzenie tzw. inteligentnej przestrzeni.

Biznes wciąż poszukuję nowych rozwiązań usprawniających i optymalizujących pracę. Jak prowadzić bardziej produktywną współpracę biznesową, sprawniej tłumaczyć i rozdzielać zadania wśród pracowników? Odpowiedzią są m.in. innowacyjne technologie jak Samsung Flip, dzięki któremu spotkania biznesowe możesz przeprowadzać w dowolnym miejscu i czasie. Ten interaktywny flipchart dla firm to narzędzie, które umożliwia nie tylko odręczne pisanie i rysowanie czy zaznaczanie, ale również prezentowanie treści z komputera, np. wyświetlając pulpit (sprzęt zgodny jest ze środowiskiem Windows), czy smartfonu (pełnoekranowa synchronizacja z wszystkimi urządzeniami z systemem operacyjnym Android, począwszy od wersji Oreo). Można więc za jego pośrednictwem prowadzić prezentację, łączyć się z internetem  wysyłać notatki lub też eksportować inne treści, bezpośrednio na skrzynki mailowe osób uczestniczących w zebraniu, jak i nieobecnych. Interaktywny flipchart możliwości ma praktycznie nieograniczone. Za jego pośrednictwem można m.in. prowadzić telekonferencje. Co więcej ekran jest obracany, co oznacza, że oglądać i prezentować wyświetlane na nim materiały można zarówno w pozycji horyzontalnej. Umożliwia to wyświetlanie wielu arkuszy kalkulacyjnych na jednym ekranie. Sprzęt ten ma zaawansowane funkcje dla biznesu. Samsung Flip do łączności z innymi urządzeniami wykorzystuje m.in. standard NFC. Obrazy wyświetla w UHD na pełnym ekranie w pełnej rozdzielczości, oraz jest również w stanie współdzielić ekran z zewnętrznymi wyświetlaczami (treści z tablicy mogą być w czasie rzeczywistym prezentowane również np. na tabletach uczestników spotkania). Duży, 55-65-calowy ekran, ma 8 GB wewnętrznej pamięci. – Dzięki takim rozwiązaniom firmy mogą tworzyć własną  przestrzeń roboczą – podkreśla Mikołaj Bobiński, dyrektor sprzedaży Dywizji IT w Samsung Polska.

""

cyfrowa.rp.pl

Interaktywny wyświetlacz nie tylko zapewnia wyjątkową jakość spotkań biznesowych, może być również skutecznym narzędziem w rękach różnego rodzaju instytucji, urzędów, ale również operatorów lotnisk, dworców, a nawet w muzeach. Wykorzystanie takich ekranów w charakterze tablic informacyjnych gwarantuje wygodę i skuteczność dotarcia z przekazem. Sterowane za pomocą dotyku, wyposażone w kamerę od firm trzecich, są w stanie pełnić wiele funkcji – od informatora, po cyfrowe „okienko” urzędu. – Można wyobrazić sobie, że taka tablica, wyposażona w czujnik ruchu, włączy się, gdy znajdzie się przy nim petent, a analizując, który papierowy formularz dana osoba pobrała z półki przed ekranem, podpowie, jak np. prawidłowo wypełnić dokument. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w administracji, jak i placówkach usługowych – tłumaczy Mikołaj Bobiński. Zaznacza przy tym, że przejęcie przez technologię części obowiązków od pracowników, zwłaszcza tych związanych z informowaniem klientów, przedstawianiem ofert, staje się – zwłaszcza w dobie coraz wyższych kosztów pracy – niezwykle pożądane.

https://www.samsung.com/pl/business/displays/

Michał Duszczyk

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung