Huawei wprowadził do sprzedaży w Polsce dwa smartfony z najnowszej serii P40 – modele P40 lite i P40 lite E. Można je kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.  P40 lite – smartfon fotograficzny z potężną optyką, opierającą się na czterech obiektywach, w tym obiektywie głównym o rozdzielczości 48 MP i baterią o pojemności 4200 mAh kosztuje tylko 999 zł. W cenie 699  zł można już nabyć P40 lite E, który oferuje między innymi potrójny aparat fotograficzny 48 MP oraz pojemną baterię 4000 mAh. Kluczowy wyznacznikiem serii P40 jest innowacyjny aparat fotograficzny, który śmiało można powiedzieć robi obecne najlepsze zdjęcia na rynku.

Smartfon fotograficzny

Nowy smartfon P40 lite to świetne rozwiązanie dla miłośników fotografii i nie tylko. Został wyposażony w zaawansowany aparat fotograficzny złożony z czterech obiektywów: główny o matrycy 48 MP, szerokokątny z matrycą 8 MP i przesłoną f/2.4, obiektyw 2 MP służący do analizy głębi obrazu oraz obiektyw makro z matrycą 2 MP. Aparat oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań wspieranych przez sztuczną inteligencję, między innymi funkcję AI HDR+, które gwarantują wysoką jakość zdjęć nawet w słabym świetle, a także w przypadku zdjęć wykonywanych pod światło.

Przedni aparat fotograficzny telefonu został wyposażony w obiektyw o rozdzielczości 16 MP, a w połączeniu z funkcją Super Night Selfie 2.0 pozwala wykonać zdjęcie selfie o bogatej kolorystyce i wysokiej wyrazistości nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

""

cyfrowa.rp.pl

Huawei P40 lite jest zasilany przez potężną baterię o pojemności 4200 mAh, którą można szybko naładować dzięki funkcji Huawei 40W SuperCharge. W ciągu 30 minut, bateria ładuje się nawet do 70 proc.

Płynne działanie urządzenia zapewnia pamięć operacyjna o pojemności 6 GB oraz 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 256 GB poprzez dodanie karty microSD.

Huawei P40 lite został wyposażony w wyświetlacz Full HD+ (2310 x 1080 px) o rozmiarze 6,4 cala i formacie 19:9. Ekran wyróżnia się wąskimi ramkami i jest pozbawiony zbędnych wcięć, dzięki zastosowaniu aparatu do selfie typu Punch Hole.

Czytnik linii papilarnych został umieszczony na boku obudowy telefonu. Smartfon jest dostępny w trzech kolorach: zielonym, pastelowym i czarnym

Najtańszy członek rodziny

Smartfon P40 lite E został wyposażony w potrójny aparat fotograficzny. Główny aparat o rozdzielczości 48 MP rejestruje ostre i wyraźne obrazy w idealnie nasyconych kolorach, a inteligentne algorytmy dbają o to, by wydobyć ze zdjęć pełnię detali nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Aparat P40 lite E znajduje się również w obiektyw 2 MP wykonujący zdjęcia z efektem rozmycia tła oraz 8 MP obiektyw szerokokątny.

""

cyfrowa.rp.pl

Huawei P40 lite został wyposażony w wyświetlacz o rozmiarze 6,39 cala i formacie 19,5:9. Dzięki umieszczeniu przedniego aparatu bezpośrednio w rogu wyświetlacza, ekran Huawei P40 lite E zajmuje aż 90,15 proc. powierzchni przedniego panelu, co pozwala użytkownikowi cieszyć się maksymalnie dużą powierzchnią do wyświetlania treści.

Smartfon jest zasilany baterią o pojemności 4000 mAh. Płynne działanie urządzenia zapewnia pamięć operacyjna o pojemności 4 GB oraz 64 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 512 GB poprzez dodanie karty microSD.

Podobnie jak  w P40 lite czytnik linii papilarnych został umieszczony na tylnej obudowie telefonu. Smartfon jest dostępny w dwóch kolorach: niebieskim i czarnym.

""

cyfrowa.rp.pl

Oprogramowanie

Huawei P40 lite wykorzystuje oprogramowanie EMUI 10, bazujące na systemie operacyjnym Android i działa w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS). HMS to autorskie rozwiązanie Huawei, które jest bazą dla ekosystemu Huawei, składającego się z takich usług jak Mobilna Chmura, Motywy, Przeglądarka i sklep z aplikacjami AppGallery.

Natomiast Huawei P40 lite E wykorzystuje oprogramowanie EMUI 9.1.1, bazujące także na systemie operacyjnym Android i działajace w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS).

Huawei AppGallery to sklep w którym użytkownicy znajdą całą gamę przydatnych aplikacji.

Przenoszenie danych

Nabywcy smartfonów Huawei mogą w prosty i szybki sposób przenieść dane, w tym pliki, aplikacje, wiadomości i kontakty ze swojego starego telefonu na nowy. Wystarczy włączyć aplikację Phone Clone na starym telefonie (aplikacja działa na telefonach z systemem Android lub iOS i można ją pobrać z oficjalnych sklepów z aplikacjami). Następnie trzeba zaznaczyć w aplikacji nowe urządzenie, na które zostaną skopiowane dane. Dane będą łatwo i bezpiecznie przeniesione dzięki zabezpieczonemu szyfrowaniu sieci bezprzewodowej.

""

cyfrowa.rp.pl

P40 i P40 Pro – smartfony dla wymagających

Flagaowe smartfony Huawei z serii P40 są jednymi z najlepszych fotosmartfonów, dostępnych obecnie na rynku. Model P40 i P40 Pro znajdują uznanie nie tylko wśród amatorów fotografii, ale także wśród profesjonalistów. Smartfony te zostały wyposażone w aparat fotograficzny Ultra Vision opracowany we współpracy z legendarną marką Leica – jego największą innowacją jest zastosowanie sensora CMOS Ultra Vision o rekordowo dużym rozmiarze – 1/1,28”. Duża matryca i rozsądna ilość megapikseli sprawiają, że pojedynczy punkt też jest duży (aż 2,44 μm), co skutkuje większą ilością przepuszczonego światła.

Huawei P40 Pro otrzymał także ultraszerokokątną jednostkę Cine Camera o rozdzielczości 40 MP oraz teleobiektyw peryskopowy 12 MP SuperSensing z 5-krotnym zoomem optycznym i 50-krotnym zoomem hybrydowym.

Przedni aparat w smartfonie P40 Pro został wyposażony w 32 MP obiektyw fotograficzny oraz obiektyw IR do wykrywania głębi.

Model P P40 Pro został wyposażony w baterię o pojemności 4200 mAh. Zapewnia to użytkowanie telefonu w standardowych warunkach od 1,5 do 2 dni. Model Huawei P40 został wyposażony w baterię o pojemności 3800 mAh.

W Huawei P40 Pro zastosowano ekran OLED o przekątnej 6,58”, który zakrzywia się na krawędziach. Z kolei Huawei P40 posiada ekran OLED o przekątnej 6,11”.

Smartfony Huawei P40 Pro i P40 wykorzystują oprogramowanie EMUI 10.1, bazujące na systemie operacyjnym Android i działają w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS).

""

cyfrowa.rp.pl

""

cyfrowa.rp.pl

Materiał Promocyjny