Oto najlepsze sposoby

Nauka angielskiego z domu to rozwiązanie dla osób, które nie mogą z różnych powodów skorzystać ze stacjonarnych szkoleń, ale potrzebują intensywnych lekcji przynoszących korzyści. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy sporo atrakcyjnych alternatyw dla tradycyjnej nauki. Oto ciekawych i sprawdzonych metod.

Szkoła języka angielskiego online

Angielski online to doskonały sposób na naukę języka w internecie. Wybranie odpowiedniej szkoły może zaowocować nie tylko szybką poprawą znajomości języka, ale także wyrobieniem sobie wielu językowych nawyków i stworzeniem harmonogramu nauki, który będzie nam towarzyszył przez kolejne miesiące, a może i lata. Wybierając na przykład szkołę języka Tutlo: https://pl.tutlo.com/, możemy w łatwy sposób dopasować godziny zajęć do naszych obowiązków służbowych i prywatnych.

To my sami bowiem wybieramy, o której godzinie i którego dnia tygodnia będziemy się uczyć. Dodatkowo decydujemy też o tym, czy będziemy odbywać lekcje z native speakerem, czy też z polskim lektorem. Szkoła językowa online skupia się na konwersacji, na zajęciach prowadzonych w sposób interaktywny i co najważniejsze, daje możliwość uczenia się za pomocą telefonu lub komputera. Wystarczy tylko aplikacja i dostęp do sieci. Warto wypróbować ten sposób.

Animacje językowe dla dzieci

Język angielski online dla dzieci to także wiele opcji. Oczywiście możemy zapisać naszą pociechę do wspomnianej szkoły językowej, ale czasem okazuje się, że musimy spróbować innych metod. Na pomoc przychodzą animacje do nauki angielskiego dostępne na YouTubie. Naprawdę jest w czym wybierać. Istnieje nawet kanał z samymi piosenkami dla dzieciaków (link: https://www.youtube.com/user/englishsingsing9). Przy okazji warto podrzucić rodzicom kanał BBC (link: https://www.youtube.com/channel/UCHaHD477h-FeBbVh9Sh7syA) do nauki angielskiego online dla dorosłych, gdzie z pomocą krótkich filmików można robić powtórki materiału językowego.

Coś dla osób, które już znają język

Jeśli czujemy się na siłach, by wypłynąć na szerokie wody internetu, to możemy pokusić się o naukę z blogów anglojęzycznych oraz poprzez konwersacje, na przykład na tematycznych forach i grupach dyskusyjnych. Ze wspomnianej opcji skorzystać mogą osoby będące na poziomie średniozaawansowanym. Takie, które czują się na tyle pewnie, że nie wstydzą się pisać, nawet ich umiejętności nie są jeszcze imponujące i nie poddają się, gdy nie wszystko zrozumieją. Udział w takich dyskusjach to świetne rozwiązanie, bo pozwala nam aktywnie i intensywnie korzystać z języka pisanego, który, zaraz po mówionym, sprawia wielu osobom najwięcej problemów. Aby mieć więcej frajdy z nauki, szukajmy takich stron i forów, które związane są z naszymi zainteresowaniami.

Gry i zabawy online

Może zabrzmi to trywialnie, ale nauka angielskiego za pomocą gier w języku angielskim to dobry sposób na przyswojenie sobie podstaw językowych. W przypadku wielu gier słownictwo jest proste i nie wymaga od nas ogromnej wiedzy. Oczywiście osoby, które chcą rzucić się w wir kosmicznych pościgów i międzyplanetarnego handlu, mogą włączyć taki tytuł jak „Elite: Dengerous”. Ta gra wymaga naprawdę zaawansowanego słownictwa, które trzeba znać, by w pełni się nią cieszyć. Jeśli jednak mówimy o prostych grach online, to możemy być pewni, że pomogą nam one poznać słownictwo, a także umożliwią kontakty z innymi graczami z całego świata.

Powyższe przykłady to oczywiście tylko kilka wybranych propozycji, ale mogą one zainteresować wiele osób. Warto pamiętać, że czytanie blogów, oglądanie filmów online w języku angielskim, a nawet wirtualne zwiedzanie muzeów może być dobrym sposobem na naukę języka.

Materiał Promocyjny