Nowoczesna technologia dostarcza nam niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązania, także w dziedzinie nadawania paczek. Za pośrednictwem Internetu oraz specjalnej aplikacji możesz w kilka minut załatwić formalności, które tradycyjnie trwały znacznie dłużej i były bardziej skomplikowane. InPost zrewolucjonizował branżę kurierską, oferując możliwość skorzystania z Paczkomatów na terenie całego kraju. Aby odebrać lub nadać przesyłkę wystarczy podać sześciocyfrowy kod, który użytkownik otrzymuje w wiadomości mailowej lub SMS. To rozwiązanie cieszy się ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem

To nie wszystkie funkcje, w jakie wyposażona jest aplikacja mobilna InPost. Przede wszystkim stwarza ogromne możliwości w zakresie nadawania przesyłek bez etykiety. W dalszej części tekstu poznasz szczegóły tej funkcji oraz dowiesz się, jak prawidłowo przygotować swoją paczkę do wysyłki.

Jakie możliwości daje aplikacja InPost Mobile?

Jeżeli nie przepadasz za długimi kolejkami w urzędach pocztowych oraz nie dysponujesz wystarczającą ilością czasu, aby czekać na kuriera, nadaj paczkę, korzystając z aplikacji InPost. Zyskujesz dzięki temu możliwość śledzenia przesyłki oraz sprawdzania zmian jej statusu. Wygodne monitorowanie paczki to nie jedyne zalety aplikacji. Niewątpliwymi korzyściami są także:

  • łatwa identyfikacja dzięki opcji nadawania przesyłkom nazw,
  • otrzymywanie powiadomień przypominających odbiór paczki,
  • szybka płatność internetowa za pomocą telefonu komórkowego,
  • zdalne otwieranie Paczkomatów.

Korzystając z aplikacji InPost Mobile, jesteś również na bieżąco z aktualnymi akcjami i konkursami. Wszystkie informacje znajdują się w zakładce pod nazwą Aktualności. Program ten działa w sposób intuicyjny i jest wyjątkowo łatwy w obsłudze.

W jaki sposób przygotować paczkę do wysyłki?

Niezwykle ważnym krokiem podczas nadawania paczki jest jej prawidłowe zapakowanie. Dokładnie wypełnij etykietę adresową i naklej ją we właściwym miejscu na przesyłce. Dzięki temu ułatwisz firmie kurierskiej odbiór paczki, rejestrację, sortowanie i sprawne jej doręczenie. To także jedyny sposób, aby ją zidentyfikować, gdy pojawią się niespodziewane trudności w obsłudze paczki. Zaleca się umieszczanie etykiety na górnej, gładkiej powierzchni opakowania.

Nadając paczkę, nie używaj błyszczącego papieru do wydruku etykiety. Pamiętaj, aby nie umieszczać jej na łączeniu kartonu. Istnieje ryzyko jej uszkodzenia. Warto także zastosować specjalny papier wypełniający, jeśli zawartość paczki nie wypełnia całej przestrzeni opakowania. Dzięki temu zabezpieczyć swoją przesyłkę.

Jak nadać paczkę bez etykiety?

Nadaj paczkę bez etykiety dzięki aplikacji InPost Mobile. Wystarczy, że odpowiednio spakujesz swoją przesyłkę, dostosowując rozmiar skrytki do jej gabarytów. Następnie wybierz pożądaną formę wysyłki, np. za pomocą Paczkomatu lub na konkretny adres odbiorcy oraz wypełnić wymagane dane osobowe nadawcy i adresata. Na koniec opłać przesyłkę szybkim przelewem internetowym, np. poprzez BLIK.

Z tak przygotowaną paczką udaj się do najbliższego Paczkomatu oraz zeskanuj kod QR lub ręcznie wybierz opcję nadania. Po chwili otworzy się odpowiednia skrytka, do której możesz włożyć swoją przesyłkę. Teraz wystarczy śledzić kolejne zmiany statusu paczki. Szybko i sprawnie trafi w ręce odbiorcy. Wysyłanie paczek jeszcze nigdy nie było tak wygodne. Korzystaj z aplikacji InPost Mobile, która dostarcza swoim użytkownikom nowoczesne rozwiązania.

Materiał Promocyjny