Specjalne aplikacje, wytrzymała ładowarka i genialny hardware. To trzy najważniejsze, ale zdecydowanie nie jedyne cechy najnowszego ThinkBook 13s 2. gen. od giganta Lenovo. ThinkBook 13s 2. gen. to urządzenie idealne do pracy i nauki zdalnej.

Lenovo stworzyło coś specjalnie dla tych, o których zapomnieli chyba inni producenci hardware’u (myślący tylko o korporacjach albo gamingowcach… – z przymrużeniem oka, oczywiście). ThinkBook 13s 2. generacji to rozwiązanie idealne dla tych „zapomnianych”, czyli pracowników małych i średnich firm, ale także freelancerów, zwłaszcza do pracy zdalnej – obecnie – nieoceniona pomoc. Jednocześnie ThinkBook 13s sprawdzi się w przypadku uczniów i studentów – właśnie dzięki rozwiązaniom do pracy zdalnej, spotkań online i świetnym parametrom technicznym sprzętu. Podsumowując – po prostu jest to urządzenie idealnie dopasowane do tych mało idealnych czasów. Otoczenia nie zmienimy. Możemy się do niego dostosować – i tu z pomocą przychodzi Lenovo.

""

cyfrowa.rp.pl

Pomocna, cyfrowa dłoń

Co zatem takiego posiada ten ThinkBook, co ma nam pomóc w pracy zdalnej? Przede wszystkim specjalnie dostosowane na tę okoliczność oprogramowanie. Lenovo Vantage pozwala nam tak przygotować sprzęt, aby spełnił wszystkie nasze wymagania dotyczące pracy czy nauki. W Lenovo Vantage czeka na nas skrojony na miarę potrzeb tych, którzy pracują zdalnie Menedżer Spotkań – rozwiązanie do konfigurowania ustawień do spotkań online. Dzięki niemu po prostu otwierasz laptop i łączysz się z odpowiednią osobą. Wszystko działa szybko i niezawodnie.

ThinkBook 13s 2. gen. posiada też intuicyjne i pomocne Centrum Twórcy, które pomoże w przejściu przez ustawienia do naszej pracy kreatywnej oraz w doborze i dopasowaniu odpowiednich aplikacji.

""

cyfrowa.rp.pl

Dla ucha i oka

Obraz na ThinkBook 13s 2. gen. jest niezwykle ostry dzięki rozdzielczości do WQXGA i 4 mln pikseli, Dolby Vision HDR i 100-proc. gamie kolorów sRGB. Laptop ma bardzo wąską ramkę – ekran stanowi 90 proc. powierzchni części ekranowej urządzenia. Co więcej, dla zapracowanych, ukojeniem będzie tryb Eye Care, który redukuje poziom światła niebieskiego, by zminimalizować zmęczenie oczu, szczególnie podczas długich dni pracy. Nie życzymy nikomu, ale… wiemy, jak to czasem bywa, gdy przychodzi nam spędzić całe dnie przed ekranem komputera. Jeśli chodzi o spotkania online, to dobrze jest też kogoś po drugiej stronie słyszeć – i tu mamy gwarancję doskonałego dźwięku dzięki systemowi Dolby Atmos. Natomiast mikrofon ma zarówno opcję jednokierunkową z funkcją redukcji hałasu oraz wszechkierunkową, czyli przeznaczoną do rozmów w grupie. Rozwiązanie przetestowaliśmy w praktyce – jest bardzo przydatne. Dodatkowo laptop ma oparty na sztucznej inteligencji algorytm redukcji hałasu – idealne do pracy w domu lub w miejscu publicznym. Blokuje odgłosy otoczenia (rodzina, dzieci, pupile, zdalne nauczanie, etc.).

""

cyfrowa.rp.pl

Mocarz o wadze piórkowej

Te wszystkie ułatwienia nie byłyby możliwe bez świetnych właściwości sprzętowych. ThinkBook 13s 2. gen. może pochwalić się: procesorem Intel Core 11. generacji, pojemną pamięcią operacyjną i masową, które poradzą sobie nawet z najbardziej wymagającym oprogramowaniem i wielozadaniowością, która jest wymagana w Twej pracy. Tak, nawet z kilkoma arkuszami Excela z superformułami (i kilkoma czatami). Co na to bateria? Została do tego dostosowana. Można pracować nawet do ponad 12 godzin. To minimalizuje niepotrzebny stres, np. w przypadku, gdy gdzieś nam się zawieruszy ładowarka.

Na koniec zostawiłem kolejną ważną rzecz w pracy zdalnej, zwłaszcza przy połączeniach wideo, wideokonferencjach czy prezentacjach online. Jest to łączność. Zainstalowane w ThinkBook 13s 2. gen. Wi-Fi 6 umożliwia dobry dostęp do sieci, przyspiesza przesyłanie i pobieranie danych,  a przy tym minimalizuje opóźnienia i zwiększa przepustowość sieci – co jest kluczowe w pracy zdalnej. Ta technologia zwiększa też stabilność sygnału w zatłoczonych sieciach, co umożliwia pracę niemal wszędzie. Dodatkowo port Thunderbolt 4 umożliwia przesyłanie danych z najnowszymi urządzeniami peryferyjnymi z szybkością aż 40 Gb/s. Świetne, gdy łączymy się w coraz to nowych miejscach. A to wszystko się mieści w bardzo smukłym (14,9 mm), eleganckim, laptopie ważącym jedynie 1,26 kg.

https://techtoday.lenovo.com/pl/pl/solutions/smb/gettimeonyourside

Materiał powstał we współpracy z Lenovo