Zaciągniecie kredytu w obcej walucie było dla wielu kredytobiorców szansą na realne oszczędności. Niestety kurs franka poszybował mocno do góry i obecnie cena 1 chf wynosi ponad 4 zł.

Ile można było zaoszczędzić spłacając kredyt w frankach?

Wielu Polskich kredytobiorców miało dużo większą zdolność kredytową w chf niż pln, dlatego zaciągniecie kredytu we frankach było oszczędnością nawet kilkuset tys. złotych. Dzięki temu wielu kredytobiorców mogło zakupić nieruchomość. Niestety w 2008 roku nadszedł kryzys finansowy, a następnie w 2015 roku Narodowy Bank Szwajcarii uwolnił kurs franka, co spowodowało jego błyskawiczny skok w górę. Od tamtej pory wymiana pln na chf spędza sen z powiek wielu frankowiczom.

Spłata kredytu w chf

W 2011 roku weszła w życie ustawa antyspreadowa, która pozwala na zakup franka poza bankiem, w którym jest zaciągnięty kredyt hipoteczny. Niestety wiele osób, które posiada kredyt w chf uważa, że najkorzystniejszą możliwością wymiany jest kantor stacjonarny lub inny bank. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ w tych instytucjach są zwykle wysokie spready, które mają ogromne znaczenie, kiedy często i przez długi czas kupujemy walutę obcą.

Kantor internetowy najlepsze miejsce na wymianę chf?

Jeśli spłacasz kredyt we frankach, to na pewno chciałbyś zaoszczędzić na wymianie chf. Najkorzystniejszym miejscem do wymiany pln na chf są kantory internetowe, które oferują niskie spready. Dodatkowym atutem kantorów internetowych jest zakup franka bez wychodzenia z domu 24h/ 7 dni w tygodniu, więc jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym zdarzy się zapomnieć wymienić franka do spłaty kredytu.

Dokonując wymiany pln chf w kantorze internetowym już po chwili chf jest na koncie walutowym. Wysokość kursu jest często aktualizowana, dzięki temu zawsze można wybrać najkorzystniejszy moment wymiany pln chf. Aktualny kurs franka możesz sprawdzić tutaj: https://internetowykantor.pl/kurs-franka/. Franka można zawsze wymienić w każdej chwili, gdy kurs będzie najbardziej atrakcyjny. Dokonując wymiany pln chf w kantorze internetowym można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

Podsumowując każdy frankowicz, który chce obniżyć wysokość swojej raty w chf powinien dokonywać wymiany pln chf w kantorze internetowym, co z pewnością pozwoli mu oszczędzić.

Materiał Promocyjny