Smartfony firmy Apple bezsprzecznie należą do najpopularniejszych telefonów na świecie, w tym i w Polsce. Każdego roku coraz więcej Polaków sięga po nie, mając w pamięci, że charakteryzowane są jako sprzęt niezawodny, a także wyjątkowo funkcjonalny. Teraz, gdy nadszedł czas premiery nowego modelu – iPhone 12 – warto przyjrzeć mu się dokładniej…

 1. Jak wygląda iPhone 12?
 2. Jakie iPhone 12 trafią do sklepów?
 3. iPhone 12: procesor i RAM.
 4. Jaki aparat będzie miał iPhone 12?
 5. Jaka bateria w iPhone 12?
 6. iPhone 12: data premiery i cena.

Od momentu pojawienia się pierwszego iPhone’a na rynku minęło wiele lat – premiera telefonu iPhone 2G miała miejsce w czerwcu 2007 roku. Od tamtego czasu marka podbiła światowy rynek, szybko zyskując miano innowacyjnych i wyjątkowych smartfonów. Miliony ludzi na całym świecie z wypiekami na twarzy czeka na prezentacje kolejnych telefonów, a także ich pierwszych recenzji. Trudno się temu dziwić, gdyż z reguły jest to prawdziwe wydarzenie.

Jak wygląda iPhone 12?

Biorąc pod uwagę nowy telefon iPhone 12, pierwszym, co rzuci się w nam oczy, będzie jego wygląd. Design został dość mocno odświeżony, stawiając na wiele innowacji. Co jednak istotne, ten iPhone w dalszym ciągu będzie się dalece różnił od konkurencyjnych produktów z oprogramowaniem Android. Zapewne sporo osób ucieszy znacznie mniejszy „notch”, czyli wcięcie u góry ekranu – wielu użytkowników już wcześniej zwracało na to uwagę. Nowy model będzie również bardziej prostokątny niż poprzednie telefony Apple, a także cieńszy.

Jakie iPhone 12 trafią do sklepów?

Jak powszechnie można się było tego spodziewać, iPhone 12 jest dostępny w kilku różnych wersjach (oraz kolorach), co jest standardowym rozwiązaniem dla Apple. Najmniejszym modelem do wyboru jest iPhone 12 Mini, posiadając ekran 5,4 cala. Kolejny to „podstawowa” dwunastka z 6,1-calowym ekranem. Następna jest wersja Pro, która została wzbogacona o potrójny aparat, a ostatni, najbardziej rozbudowany to Pro Max posiadający aż 6,7-calowy ekran i potrójny aparat. Nie trudno się więc domyślić, że nowy smartphone Apple zadowoli każdego użytkownika.

iPhone 12: procesor i RAM

Nowy iPhone został wyposażony w procesor Apple A14 Bionic. Co ciekawe, jest on mniej wydajny niż chociażby szeroko komentowany Snapdragona 865+, choć tym nie trzeba się przejmować – są to procesory daleko przekraczające czasy, w którym przyjdzie im funkcjonować. Podobna sytuacja występowała już w poprzedniej generacji telefonów Apple. Jeśli chodzi o pamięć operacyjną, mieści się ona na tym samym poziomie, co w poprzednich modelach, czyli odpowiednio 4 GB RAM przy podstawowych wersjach, a 6 GB RAM przy opcjach PRO. Część osób czuje się poniekąd rozczarowana, gdyż liczyło na 8 GB.

Jaki aparat będzie miał iPhone 12?

Nowy smartphone apple, w zależności od wybranej wersji, będzie oferował zróżnicowane aparaty. Podstawowy iPhone 12 oraz 12 Mini zostały wyposażone w podwójny aparat. Z kolei wersja Pro oraz Pro Max potrójny wspierany sensorem LiDAR, obiektywem szerokokątnym oraz teleobiektywem z optycznym zoomem (czterokrotnym w wersji Pro oraz pięciokrotnym w Pro Max). Wyraźnie więc widać, że jest to analogiczna sytuacja do wcześniejszym modeli telefonów iPhone.

Jaka bateria w iPhone 12?

Zapewne wszystkich miłośników telefonów Apple najbardziej interesowała bateria, jaka znajdzie się w nowej generacji. Zwłaszcza przed kilkoma laty słaba bateria była wskazywana jako jeden z największych minusów produktów amerykańskiej firmy. Należy jednak przyznać, że zmienia się to sukcesywnie, dzięki czemu najnowsze modele prezentują się w sposób następujący:

 • iPhone 12 Mini – 2227 mAh, co jest znacznie lepszym wynikiem niż modele o podobnych rozmiarach z poprzednich generacji;
 • iPhone 12 – 2815 mAh. Pojemność baterii znajduje się na zbliżonym poziomie do poprzedniej, 11 generacji;
 • iPhone 12 Pro – 2815 mAh;
 • iPhone 12 Pro Max – 3687 mAh, co powinno usatysfakcjonować wielu użytkownik. Pojemność baterii jest adekwatna do rozmiaru smartfona.

iPhone 12: data premiery i cena

Nowy iPhone zadebiutował 13 października 2020 roku. Po przedsprzedaży trwającej do 16 października, klienci mogli zakupić pierwsze modele w sklepach już 23 października. Jak zwykle przy okazji premiery, pojawiało się niezliczenie wiele spekulacji, ile telefony te będą kosztować. Otóż wszystko uwarunkowane jest od wersji, którą wybierzemy, a także pamięci wewnętrznej. Ceny nowego smartphone’a Apple wynoszą odpowiednio:

 • iPhone 12 Mini 64B – 3599 zł;
 • iPhone 12 Mini 128 GB – 3849 zł;
 • iPhone 12 Mini 256 GB – 4349 zł.
 • iPhone 12 64B – 4199 zł;
 • iPhone 12 128 GB – 4449 zł;
 • iPhone 12 256 GB – 4949 zł.
 • iPhone 12 Pro 128 GB – 5199 zł;
 • iPhone 12 Pro 256 GB – 5699 zł;
 • iPhone 12 Pro 512 GB – 6699 zł.
 • iPhone 12 Pro Max 128 GB – 5699 zł;
 • iPhone 12 Pro Max 256 GB – 6199 zł;
 • iPhone 12 Pro Max 512 GB – 7199 zł.

Warto pamiętać, że najtańsze telefony Apple znajdziemy w sklepie: https://www.neonet.pl/smartfony/iphone.html, który jednocześnie charakteryzuje się najszerszą ofertą.

Materiał Promocyjny