Na rynku każdego miesiąca pojawiają się dziesiątki nowych laptopów. Jak wśród nich wybrać ten najlepszy? By podjąć najlepszą decyzję, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników – w tym rodzaj danego sprzętu.

  1. Tradycyjny notebook
  2. Minimalistyczny netbook
  3. Łatwy w transporcie ultrabook
  4. Laptop dla graczy
  5. Laptop konwertowalny

Wybór wbrew pozorom nie jest łatwy, bo stale powstają nowe rodzaje laptopów, z których każdy przeznaczony jest do pracy w nieco innych warunkach. By ułatwić wam dokonanie odpowiedniego wyboru, przygotowaliśmy krótkie zestawienie pięciu najważniejszych i obecnie najpopularniejszych typów przenośnych komputerów.

Tradycyjny notebook

Chociaż jest w pełni przenośny, ma dość duże rozmiary. To pozwala producentom na umieszczenie w nich wydajnych podzespołów, dużej matrycy i sporej ilości złączy pozwalających na jego komunikację z innymi urządzeniami. To wybór dobry przede wszystkim dla osób, które planują przenosić komputer okazjonalnie, przez większość czasu używając go w domu – zwłaszcza przy biurku.

Minimalistyczny netbook

Netbooki, jak sama nazwa wskazuje, zostały opracowane z myślą o przeglądaniu internetu, jednak z powodzeniem sprawdzą się również przy pracach biurowych. Charakteryzują się przede wszystkim niewielkimi wymiarami (przekątna ekranu zwykle wynosi około 10 cali) oraz stosunkowo niską wydajnością. Nie mają też wielu złączy – zwykle są to tylko porty USB oraz sloty kart pamięci. Te braku rekompensowane są jednak przez niską cenę, kompaktowe wymiary oraz małą wagę.

Łatwy w transporcie ultrabook

Stanowią kompromis między wygodnym przenoszeniem, a komfortową pracą i wysoką wydajnością. Wyposażone są w duży ekran i wydajne podzespoły, które umieszczono w cienkiej i lekkiej obudowie. Dzięki temu świetnie sprawdzają się na przykład jako laptopy biznesowe oraz dla grafików, montażystów czy muzyków pracujących z różnych miejsc. Jeśli interesują was takie Laptopy, notebooki, ultrabooki – Allegro.pl jest miejscem, w którym znajdziecie ich szeroki wybór w atrakcyjnych cenach.

Laptop dla graczy

Tu priorytetem jest wydajność – laptopy tego typu są stworzone z myślą o uruchamianiu nowych, wymagających sprzętowo gier. Odbywa się to kosztem dość wysokiej ceny oraz sporych gabarytów i wagi.

Laptop konwertowalny

To połączenie laptopa z tabletem – ekran po odłączeniu może zmienić się w tablet i umożliwić wygodne przeglądanie internetu lub mediów. Po spięciu obu części, użytkownik otrzymuje do dyspozycji pełnoprawny laptop, pozwalający na wygodne pisanie tekstów lub korzystanie z programów wymagających użycia myszki.

Materiał Promocyjny