Rzecz o Innowacjach: Start do pracy z AKE

Krzysztof Kuryłowicz odbiera podczas gali PNIR statuetkę za dotychczasowe osiągnięcia
Materiały prasowe

„Nowa szansa, lepsze jutro”, „Nowe horyzonty” czy „Ścieżka sukcesu” – te optymistycznie brzmiące hasła podbudowują i dają nadzieję. Ale nie są to puste slogany. To również nazwy programów unijnych, które realnie poprawiają sytuację życiową wielu osób.

Oczywiście nie da się przekuć słów w praktykę bez profesjonalistów, którzy odpowiadają za realizację działań skierowanych do ludzi szukających swojego miejsca na rynku pracy. Akademia Kształcenia Europejskiego Krzysztofa Kuryłowicza od lat pomaga osobom wykluczonym społecznie, szukającym swojej ścieżki kariery czy też mającym już pomysł na dalszą drogę zawodową, ale niekoniecznie mającym pieniądze, by wcielić pomysł w życie.

Działania AKE zostały w ostatnim czasie docenione i przedstawione szerokiej opinii publicznej. Firma otrzymała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2018 przyznawaną pod patronatem prezes Urzędu Patentowego RP w kategorii innowacje społeczne.

Podczas trzeciej gali PNIR, która odbyła się 19 października, w czasie trwania Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie, statuetkę za dotychczasowe osiągnięcia odebrał właściciel firmy Krzysztof Kuryłowicz.

– Jesteśmy dumni, że ktoś zauważył i docenił naszą pracę. Cieszymy się, że widzi się problem aktywizacji ludzi w kontekście zmian na obecnym rynku pracy – mówi Joanna Kuryłowicz, koordynator projektów realizowanych przez AKE, a prywatnie żona właściciela.

Joanna Kuryłowicz nie ukrywa, że czasu na celebrowanie wyróżnienia nie mieli z mężem zbyt dużo. Zaraz po forum wrócili do codziennej pracy i pomocy swoim podopiecznym. A na brak zajęć nie mogą narzekać.

Akademia Kształcenia Europejskiego prowadzi w tej chwili 16 projektów – trzy są nowe, a czterysię zamykają. Firma oferuje wsparcie w kilku obszarach. Pierwszy skierowany jest do osób do 29. roku życia w ramach programu unijnego POWER – Wiedza, Edukacja, Rozwój.

– W przypadku młodych osób stawiamy kompleksową diagnozę. Oceniamy ich predyspozycje, udzielamy doradztwa zawodowego, dostarczamy wsparcia psychologa i coacha, a także organizujemy szkolenia. Te działania pomagają im wejść na rynek pracy – tłumaczy Joanna Kuryłowicz.

Firma uzyskuje także dotacje dla ludzi, którzy mają swoją wizję własnego biznesu. – Pokazujemy im wszystkie za i przeciw prowadzenia działalności gospodarczej, a gdy już uzyskają pieniądze na jej rozpoczęcie – pilotujemy ich działalność przez 12 miesięcy, oferujemy wsparcie pomostowe, marketingowe czy prawne – wylicza koordynator projektów.

Trzecią grupą osób, która współpracuje z AKE, są ludzie, którzy zmagają się z ubóstwem – niejednokrotnie konsekwencją nałogów czy niewłaściwych wyborów życiowych. Pracownicy AKE wyciągają do nich pomocną dłoń i pomagają stanąć na nogi.

Firma działa we Wrocławiu, ale swoje oddziały ma też w pięciu innych miastach. Każdy, kto chce zmienić swoje miejsce na rynku pracy, może liczyć na pomoc ze strony AKE we Wrocławiu lub w oddziałach w Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Tomaszowie Mazowieckim i Tarnowie.

Jakub Maksymowicz

Centrala firmy:
Akademia Kształcenia Europejskiego Krzysztof Kuryłowicz
ul. Gubińska 8/36, 54-434 Wrocław
tel./fax 71 720 85 99
tel.: 503 406 048; 607 764 450
e-mail: ake@post.pl

Partnerem jest Centrum Inteligentnego Rozwoju

Mogą Ci się również spodobać

„10-tka” odporniejsza na wirusy

Wielkie spustoszenie może spowodować haker, który za cel weźmie firmę wciąż wykorzystującą komputery z ...

Firmy nie są gotowe na sztuczną inteligencję. Brakuje… ludzi

Sztuczna inteligencja ma być napędem wielu biznesów na świecie. Problem w tym, że wykorzystanie ...

Hakerzy włamali się do kliniki psychiatrycznej. Szokujący szantaż

Hakerzy włamali się do systemu informatycznego jednej z większych fińskich klinik psychiatrycznych. Nikt niczego ...

USA nakładają sankcje na grupy hakerów z Korei Północnej

Departament Skarbu USA ogłosił sankcje nałożone na trzy grupy hakerów z Korei Północnej, które ...

AliExpress postawi w Polsce własne automaty paczkowe

Chińska platforma zakupowa przyspiesza terminy dostaw do Polski. Chce także rozwijać u nas system ...

„Jadł tylko to, co osobiście zabił”. Prezes Twittera wspomina obiad z Zuckerbergiem

Szefowie największych mediów społecznościowych mieli unikalne przeżycie kulinarne. Szef Twittera Jack Dorsey długo będzie ...