Rzecz o Innowacjach: Start do pracy z AKE

Krzysztof Kuryłowicz odbiera podczas gali PNIR statuetkę za dotychczasowe osiągnięcia
Materiały prasowe

„Nowa szansa, lepsze jutro”, „Nowe horyzonty” czy „Ścieżka sukcesu” – te optymistycznie brzmiące hasła podbudowują i dają nadzieję. Ale nie są to puste slogany. To również nazwy programów unijnych, które realnie poprawiają sytuację życiową wielu osób.

Oczywiście nie da się przekuć słów w praktykę bez profesjonalistów, którzy odpowiadają za realizację działań skierowanych do ludzi szukających swojego miejsca na rynku pracy. Akademia Kształcenia Europejskiego Krzysztofa Kuryłowicza od lat pomaga osobom wykluczonym społecznie, szukającym swojej ścieżki kariery czy też mającym już pomysł na dalszą drogę zawodową, ale niekoniecznie mającym pieniądze, by wcielić pomysł w życie.

Działania AKE zostały w ostatnim czasie docenione i przedstawione szerokiej opinii publicznej. Firma otrzymała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2018 przyznawaną pod patronatem prezes Urzędu Patentowego RP w kategorii innowacje społeczne.

Podczas trzeciej gali PNIR, która odbyła się 19 października, w czasie trwania Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie, statuetkę za dotychczasowe osiągnięcia odebrał właściciel firmy Krzysztof Kuryłowicz.

– Jesteśmy dumni, że ktoś zauważył i docenił naszą pracę. Cieszymy się, że widzi się problem aktywizacji ludzi w kontekście zmian na obecnym rynku pracy – mówi Joanna Kuryłowicz, koordynator projektów realizowanych przez AKE, a prywatnie żona właściciela.

Joanna Kuryłowicz nie ukrywa, że czasu na celebrowanie wyróżnienia nie mieli z mężem zbyt dużo. Zaraz po forum wrócili do codziennej pracy i pomocy swoim podopiecznym. A na brak zajęć nie mogą narzekać.

Akademia Kształcenia Europejskiego prowadzi w tej chwili 16 projektów – trzy są nowe, a czterysię zamykają. Firma oferuje wsparcie w kilku obszarach. Pierwszy skierowany jest do osób do 29. roku życia w ramach programu unijnego POWER – Wiedza, Edukacja, Rozwój.

– W przypadku młodych osób stawiamy kompleksową diagnozę. Oceniamy ich predyspozycje, udzielamy doradztwa zawodowego, dostarczamy wsparcia psychologa i coacha, a także organizujemy szkolenia. Te działania pomagają im wejść na rynek pracy – tłumaczy Joanna Kuryłowicz.

Firma uzyskuje także dotacje dla ludzi, którzy mają swoją wizję własnego biznesu. – Pokazujemy im wszystkie za i przeciw prowadzenia działalności gospodarczej, a gdy już uzyskają pieniądze na jej rozpoczęcie – pilotujemy ich działalność przez 12 miesięcy, oferujemy wsparcie pomostowe, marketingowe czy prawne – wylicza koordynator projektów.

Trzecią grupą osób, która współpracuje z AKE, są ludzie, którzy zmagają się z ubóstwem – niejednokrotnie konsekwencją nałogów czy niewłaściwych wyborów życiowych. Pracownicy AKE wyciągają do nich pomocną dłoń i pomagają stanąć na nogi.

Firma działa we Wrocławiu, ale swoje oddziały ma też w pięciu innych miastach. Każdy, kto chce zmienić swoje miejsce na rynku pracy, może liczyć na pomoc ze strony AKE we Wrocławiu lub w oddziałach w Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Tomaszowie Mazowieckim i Tarnowie.

Jakub Maksymowicz

Centrala firmy:
Akademia Kształcenia Europejskiego Krzysztof Kuryłowicz
ul. Gubińska 8/36, 54-434 Wrocław
tel./fax 71 720 85 99
tel.: 503 406 048; 607 764 450
e-mail: ake@post.pl

Partnerem jest Centrum Inteligentnego Rozwoju

Mogą Ci się również spodobać

Black Friday, czyli wielki wyścig na obniżki

W piątek piątek wielu Polaków, a większość Amerykanów czy Brytyjczyków, spędzi na przeszukiwaniu promocji ...

Polski live chat wspierany przez chatboty idzie w świat

Szczecińska spółka pozyskała ponad 4 mln zł od Inovo Venture Partners. To największa jak ...

Comarch może nie być w stanie połknąć całego ZUS

Firma ma problemy z przejęciem największego kontraktu w branży IT od Asseco. Decyzje o ...

Porsche inwestuje w startup, który zrewolucjonizuje nocną jazdę

Porsche zainteresowane jest stworzoną przez izraelski start-up TriEye kamerą, która dzięki technologii bliskiej podczerwieni ...

Sposób na tłok w miastach. Społecznościowe parkowanie auta

Rodzima aplikacja winkPark to nowatorskie rozwiązanie, które pozwala rezerwować miejsca postojowe dla samochodów w ...

Śląska firma podbija świat IT razem z Microsoftem

Wyrośli na kryzysie finansowym oraz inspiracji Doliną Krzemową. Dziś to już gracz globalny i ...