Reklama

Odziały kosmiczne dostają broń. Będzie wyłączać satelity

Amerykańskie oddziały kosmiczne (US Space Force) wyposażone zostaną w pierwszą broń ofensywną.

Publikacja: 28.04.2020 01:54

Gwiezdne wojny coraz bardziej realne?
USA mają nową broń

Gwiezdne wojny coraz bardziej realne? USA mają nową broń

Foto: mat. pras.

Jak podaje serwis Interesting Engineering, chodzi o urządzenie zdolne do blokowania komunikacji satelitarnej, czyniące tymczasowo wrogie satelity na orbicie bezużytecznymi. Technologia kryjąca się za tymi tzw. systemami przeciwdziałania łączności znana jest od lat, ale dopiero teraz została ona oficjalnie dostarczona do wojsk USA.

Urządzenie, które pozwala „wyłączać” satelity z powierzchni Ziemi, od 2019 r. na wyposażeniu armii mają ponoć już Rosjanie – wskazuje z kolei magazyn „Popular Mechanics”. Choć oficjalnie nikt dotąd się nie chwalił kosmiczną bronią, to szacuje się, iż już w 2017 r. na świecie mogło działać nawet ponad 13 podobnych systemów.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Technologie
AI zyskuje własny język niezrozumiały dla ludzi. Dźwięki jak w „Gwiezdnych wojnach”
Technologie
Nowa era w medycynie. Ten niezwykły robot rozwiąże kluczowy problem
Technologie
AI pisze przemówienia polityków i zostaje członkiem rządu. „Odporna na korupcję”
Technologie
AI wymyśla fakty? Twórcy ChatGPT zbadali halucynacje i mają na nie sposób
Technologie
OpenAI zatrudnia wybitnego neurobiologa z Harvardu. Chce przełomów w AI i w medycynie
Reklama
Reklama