Aktualizacja: 10.05.2025 01:13 Publikacja: 06.12.2019 18:56
Foto: Shutterstock
Japońskie media żyją obecnie doniesieniami z ich rodzimej korporacji. Toshiba opracowała swoją maszynę wspólnie z Narodowym Instytutem Badań nad Rakiem i Tokijskim Uniwersytetem Medycznym.
Toshiba chwali się, że urządzenie wykrywa choroby z 99-procentową skutecznością i może być wykorzystywane do badań już na wczesnym etapie choroby. Metoda polega na wykrywaniu typów i stężenia cząsteczek microRNA – które są wydzielane do krwi przez komórki rakowe.
Dynamiczny rozwój generatywnej sztucznej inteligencji może doprowadzić świat do energetycznego kryzysu. Wykorzys...
Zrozumienie „języka” zwierząt od wieków było jednym z marzeń ludzkości. Dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji...
Chiny ostro wzięły się za urzeczywistnianie wizji dominacji na morzach i oceanach, a krokiem w tym kierunku ma b...
Elektryczne samochody nikogo już nie dziwią, pojawiają się pierwsze elektryczne samoloty, ale wielki statek pasa...
To, co dotąd było kulą u nogi rozwoju innowacji w Polsce, ma stać się świetnie działającym trybikiem – taki jest...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas