Chińczycy przysięgają, że nie budują maszyny czasu

Największe państwowe laboratorium fizyczne w Chinach zapewnia, że nie pomaga prywatnej firmie w budowie wehikułu czasu. Wszystko przez internetowe plotki i prezentację w PowerPoint.

Publikacja: 18.02.2021 16:25

Chińczycy przysięgają, że nie budują maszyny czasu

Foto: Bloomberg

W internecie pojawiły się dokumenty i informacje sugerujące, że Instytut Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk współpracuje z prywatną firma Ruitai Technology Development Technology przy budowie urządzenia opisanego jako „eksperymentalne urządzenie generujące tunel czasoprzestrzenny”.

CZYTAJ TAKŻE: Podróże w czasie? Amerykański naukowiec znalazł rozwiązanie

Serwisy internetowy 6Park News napisał, że urządzenie może zniekształcać czas i przestrzeń, kontrolować tempo przepływu czasu, przełamać barierę czasu i przestrzeni, a także może być używane do podróży w czasie, podróży międzygwiezdnych, przedłużania życia. Portal twierdzi, że w ramach projektu w Chinach powstanie ośrodek badawczy o powierzchni 16 akrów, gdzie zbudowane zostaną laboratoria naukowe, a za 7-12 miesięcy technologia będzie gotowa, by rozpocząć eksperyment z tunelem.

Portal twierdził też, że za projektem stoją znani eksperci i pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk oraz że Gao Kun, a chiński fizyk i laureat Nagrody Nobla „rozpoznał i pochwalił” urządzenie. Zaprezentowano nawet „autentyczne rysunki” rzekomego urządzenia oraz prezentację z PowerPointa.

CZYTAJ TAKŻE: Maszyna wykrywająca korupcję okazała się zbyt skuteczna

Instytut Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk zdecydowanie zaprzecza tym rewelacjom i wydał oświadczenie, że nie jest zaangażowany w żaden taki projekt. Zaprzecza też firma Ruitai Technology Development Technology, która działa dopiero od 31 grudnia 2020 roku i twierdzi, że portal całkowicie błędnie zinterpretował prezentację.

Na dodatek nie istnieje żaden chiński fizyk o nazwisku Gao Kun, który dostał Nagrodę Nobla.

W związku z tym, że nie wiadomo o co chodzi i wszyscy zaprzeczają, że biorą udział w konkretnym projekcie, to w internecie zaczęły się pojawiać plotki i domysły, o co faktycznie chodzi. Internauci twierdzą, że o nowoczesną technologię hibernacji i przywracania do życia.

Technologie
Sztuczna inteligencja zdecyduje o zabiciu człowieka. ChatGPT idzie na wojnę
Technologie
Powstała realna alternatywa dla plastiku. Zwycięstwo w wojnie z odpadami?
Technologie
Jakim pojazdem pojadą po Księżycu astronauci? Pierwszy taki łazik skonstruował Polak
Technologie
Chcą dostarczyć niezwykłą broń Ukrainie. Moneta trafiona z odległości kilometra
Technologie
Naukowcy opracowali „inteligentny” płyn. Ma odmienić robotykę i motoryzację