W czasach pracy zdalnej, zwiększonej mobilności ludzi, powszechnego użycia mediów społecznościowych  i wymagań, jakie stawiają przed nami nowe formy aktywności biznesowej, laptop stał się nieodłączną częścią naszego życia. Dlatego tak ważne jest znalezienie najlepszego rozwiązania i zakup sprzętu, który spełni oczekiwania profesjonalistów.

Co proponuje nam nowy model laptopa w klasie premium ThinkPad X1 Carbon 9. generacji od Lenovo?

Dbałość o środowisko

Lenovo, jako lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, oferuje przedsiębiorstwom możliwość kompensacji wpływu działalności na środowisko poprzez wykorzystanie usług CO2 Offset. Klienci mogą zakupić sprzęt wyposażony w funkcję kompensacji emisji dwutlenku węgla przez cały cykl eksploatacji. Jednym z produktów Lenovo oferujących taką usługę jest właśnie ThinkPad X1 Carbon 9. Generacji.

Wygoda pracy i wytrzymałość

ThinkPad X1 Carbon 9. generacji to model z górnej półki dla profesjonalistów i biznesmenów, więc spełnia najwyższe oczekiwania, wyróżniając się elegancją, wytrzymałością i mobilnością. Jest przy tym bardzo lekki – waży niewiele ponad kilogram (około 1.13kg). To kluczowa cecha, z laptopa korzystamy przecież teraz wszędzie: w biurze czy w domu, jeśli pracujemy zdalnie, podczas spotkania biznesowego, na lotnisku lub w podróży.  Lekkość komputera to nie jedyny ważny atrybut –  wymagający użytkownicy docenią też wytrzymałość sprzętów, z których korzystają na co dzień. Wszystkie laptopy z serii ThinkPad przechodzą rygorystyczne testy wojskowe, które są zgodne ze standardami wojskowymi MIL-STD-810H stworzonymi przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Właściciele tych laptopów mogą być pewni, że ich urządzenie wytrzyma różne, nawet ekstremalne warunki od arktycznych lodów po pustynne burze piaskowe, stan nieważkości, zalania czy upuszczenia.

Chłodny profesjonalista

Wideokonferencje stały się codziennością w profesjonalnej działalności. Lenovo wyciąga z tego wnioski: ThinkPad X1 Carbon 9. generacji wyposażono także w kompletne rozwiązanie do prowadzenia wideokonferencji i spotkań. Urządzenie posiada kamerę HD 720p, cztery głośniki Dolby Atmos® Speaker System oraz cztery mikrofony dookólne dalekiego zasięgu. Szybka łączność Wi-Fi 6 umożliwia błyskawiczne połączenia w zatłoczonych sieciach publicznych. Dzięki opcjonalnej łączności 4G/5G można korzystać z bezpieczniejszego i szybszego dostępu do sieci firmowej oraz transmisji strumieniowych wideo bez zakłóceń.  Lenovo oferuje wygodny, udoskonalony wyświetlacz w proporcjach 16x10, z wąską ramką, prezentujący obraz o wysokiej rozdzielczości i bogatej kolorystyce. Znakomite efekty wizualne zapewnia wybór panelu UHD+ z Dolby Vision™. A to nie koniec ułatwień: zwiększony został także panel dotykowy, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Taki zestaw zapewni świetny obraz, bardzo dobry dźwięk oraz bezproblemową łączność podczas telekonferencji.

Na uwagę zasługuje też 14-calowa obudowa laptopa. ThinkPad X1 Carbon 9. Generacji utrzymany jest w modnej kolorystyce czerni, natomiast występuje też w konfiguracji z matrycą o wyższej rozdzielczości (UHD), która wyróżnia się obudową pokrytą plecionką z włókna węglowego.

Co niezwykle ważne, ThinkPad X1 Carbon 9. generacji pozostaje chłodny, nawet po wielu godzinach pracy, dzięki tylnym otworom wentylacyjnym. Pomaga w tym m.in. ultra nowoczesny system chłodzenia Intelligent Thermal Solution. Na pewno wielką zaletą, istotną szczególnie w podróży, czy podczas działania w terenie, jest także dłuższy czas pracy sprzętu, za sprawą wydajnej baterii.

ThinkPad X1 Carbon 9. generacji został zbudowany na platformie Intel Evo, dzięki której wyróżnia się przede wszystkim szybkością reakcji, wydajnością, długą żywotnością baterii oraz efektywnym obrazem.

W  opisie sprzętu nie unikniemy szczegółów technicznych, które najlepiej pozwalają ocenić parametry laptopa. W przypadku zrecenzowanego ThinkPad X1 Carbon 9. generacji ta specyfikacja mówi sama za siebie.

·       Laptop jest wyposażony w procesor  Intel® Core™ i7 vPro® 11. generacji oraz kartę graficzną Intel® Iris® Xe.

·       Pamięć: do 32 GB pamięci LPDDR4xoraz do 2 TB na dysku PCIe SSD 4. generacji.

·       Wyświetlacz o rozdzielczości do 3840 x 2400 pikseli i 500 nitów z certyfikatem redukcji światła niebieskiego TÜV Rheinland.

·       Liczne wejścia: 2 gniazda Thunderbolt™ 4,2 gniazda USB-A 3.2 Gen 1, gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe, port HDMI 2.0. Możliwy jest również wariant z gniazdem na kartę nano SIM.

·       Dopasowana kolorystycznie klawiatura z szerszym, 110-milimetrowym panelem dotykowym, odporna jest na zalanie oraz posiada białe podświetlenie LED.

Wsparcie w każdej sprawie

Firma Lenovo dba o swoich klientów, zapewniając im usługę Premier Support. Jest to profesjonalne 3-letnie, całodobowe wsparcie techniczne, które jest dostępne w standardzie dla urządzenia ThinkPad X1 Carbon 9. generacji. Zapewniają je wysoko wykwalifikowani technicy. Usługa gwarantuje wszechstronne wsparcie dla sprzętu wraz z oprogramowaniem (OEM), priorytetowy dostęp do części wraz z naprawą w siedzibie klienta, zaawansowaną pomoc techniczną, oraz  - dla wygody klienta - jeden punkt kontaktowy do zarządzania sprawami od początku do końca, bez konieczności przełączania się przez infolinię. Dzięki tej usłudze, dostępnej w pakiecie z urządzeniem, każdy można poczuć się jak VIP, a prowadzenie biznesu na wypadek uszkodzenia sprzętu nie będzie wiązać się z długimi przestojami oraz utrudnieniami.

Bezpieczeństwo i prywatność

Bezpieczeństwo danych i przechowywanych na dysku informacji, to dziś jedno z głównych kryteriów wyboru laptopa. Jego twórcy odpowiadają na wyzwania nowych czasów i wyposażyli swój produkt w zaawansowany system zabezpieczeń – czyli ThinkShield.  To wszechstronny pakiet rozwiązań zabezpieczających, które chronią firmowe dane i prywatność użytkownika.  Nowoczesne rozwiązanie PrivacyGuard, czyli wbudowany elektroniczny filtr chroniący prywatność sprawi, że nikt nie będzie mógł zaglądać przez ramię osobie korzystającej z tego nowoczesnego sprzętu. Wspomniane funkcjonalnościlaptopa dają szczególne poczucie bezpieczeństwa i zwiększają komfort jego użytkowania.. Podsumowując, ThinkPad X1 Carbon 9. generacji to urządzenie skierowane do najwyższej klasy menedżerów, którzy nie obawiają się wyzwań zawodowych i potrzebują wydajnego, wytrzymałego, szybkiego, a przy tym estetycznie zaprojektowanego sprzętu.

Lenovo, jako lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, oferuje przedsiębiorstwom możliwość kompensacji wpływu działalności na środowisko poprzez wykorzystanie usług CO2 Offset. Klienci mogą zakupić sprzęt wyposażony w funkcję kompensacji emisji dwutlenku węgla przez cały cykl eksploatacji. Jednym z produktów Lenovo oferujących taką usługę jest właśnie ThinkPad X1 Carbon 9. Generacji.

Czy chcesz się przekonać?

Strona produktowa: https://www.lenovo.com/pl/pl/laptops/thinkpad/thinkpad-x1/X1-Carbon-G9/p/22TP2X1X1C9   

Materiał powstał we współpracy z Lenovo Polska