Niemieckie Drony-taxi polecą w 2026 r. Pierwszy będzie Paryż

VoloConnect – usługa podniebnego transportu osób, wykonywana za pomocą pojazdów sterowanych przez sztuczną inteligencję – jest coraz bliżej wdrożenia. Niemiecki start-up Volocopter przeprowadził właśnie pierwsze loty testowe.

Publikacja: 13.06.2022 20:20

Volocopter kończy testowe loty. Autonomiczny pojazd pasażerski ma mieć zasięg 100 km.

Volocopter kończy testowe loty. Autonomiczny pojazd pasażerski ma mieć zasięg 100 km.

Foto: volocopter

Innowacyjny czteroosobowy dron-taxi zdał egzamin. Samolot typu e-VTOL (elektryczny pojazd pionowego startu) ma wozić pasażerów na odległość do 100 km, rozwijając przy tym prędkość ok. 250 km/h. Volocopter zapewni transport podmiejski – np. na spotkanie biznesowe na przedmieściach. Usługa ruszy w 2026 r. Dwa lata wcześniej wystartować ma VoloCity – usługa przelotów miejskich, ale w trybie z pilotem na pokładzie.

Pierwszym miastem, gdzie pasażerowie skorzystają z tego rozwiązania, będzie Paryż. Dronami-taxi spółki założonej w 2011 r. w Karlsruhe interesuje się również Singapur. Projekt przewiduje ponadto uruchomienie powietrznego transportu ładunków – VoloDrone. A na tym nie koniec, bo start-up, za którym stoją Alexander Zosel i Stephen Wolf, zakłada budowę tzw. VoloPortów – specjalnych minilądowisk, które mają być lokalizowane w pobliżu hubów transportowych (m.in. blisko lotnisk i stacji kolejowych).

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Technologie
Właściciel wyszukiwarki zainwestuje w elektrownie atomowe. Pojawił się „pożeracz energii”
Technologie
„Rozmowa" z psem i kotem? Właśnie pada bariera w komunikacji
Technologie
Jest najszybszy na świecie. Może dać Chinom podwodną dominację
Technologie
To największy elektryczny pojazd na świecie. Same baterie ważą 250 ton
Technologie
Rząd chce wyciągnąć z dołka polskie innowacje. Powstała specgrupa
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem