Bryan Johnson od dawna dysponuje zespołem ponad 30 lekarzy i ekspertów ds. zdrowia monitorujących każdą funkcję jego organizmu. Kieruje nim 29-letni lekarz medycyny regeneracyjnej Oliver Zolman, który zobowiązał się pomóc w odwróceniu procesu starzenia w każdym narządzie Johnsona. Uruchomienie programu wymagało zainwestowania kilku milionów dolarów, w tym kosztów pakietu medycznego w domu Johnsona w Venice w Kalifornii. W tym roku jest na dobrej drodze do wydania co najmniej 2 milionów dolarów na swoje ciało. Chce mieć mózg, serce, płuca, wątrobę, nerki, ścięgna, zęby, skórę, włosy 18-latka. Za każdy kolejny rok utrzymania ciała w takiej kondycji ma inkasować ponownie ok. 2 mln dol.

Czytaj więcej

Miliarderzy walczą o nieśmiertelność. Obiecujące prognozy

Jak pisze Bloomberg, każdego miesiąca Johnson przechodzi dziesiątki procedur medycznych, a następnie śledzi ich wpływ na jego organizm. W rozmowie z Bloombergiem twierdzi, że doskonale zdaje sobie sprawę, iż może to brzmieć obłąkańczo, ale nie przejmuje się tym zbytnio. Eksperymenty trwają już ponad rok pod nazwą Project Blueprint. Obejmują ścisłe wytyczne dotyczące diety (1977 wegańskich kcal dziennie), ćwiczeń (godzina dziennie, o wysokiej intensywności trzy razy w tygodniu) i snu (o tej samej porze codziennie, po dwóch godzinach noszenia okularów blokujących niebieskie światło) . W celu dopracowania tego programu Johnson stale monitoruje parametry życiowe. Miesięcznie przechodzi również dziesiątki procedur medycznych, niektóre dość ekstremalnych i bolesnych, a następnie mierzy ich wyniki badaniami krwi, rezonansem magnetycznym, ultrasonografią i kolonoskopią. - Leczę sportowców i hollywoodzkie gwiazdy, a nikt nie naciska tak bardzo jak Bryan - mówi Bloombergowi Jeff Toll, internista w zespole.

- To, co robię, może wydawać się ekstremalne, ale próbuję udowodnić, że samookaleczanie i rozkład nie są nieuniknione – mówi sam zainteresowany. Jego tkanka tłuszczowa to 5-6 proc. masy ciała co sprawia, że jego mięśnie i żyły są w pełni widoczne. Ale to, co wydarzyło się w jego ciele, najbardziej ekscytuje jego lekarzy. Według zespołu jego testy pokazują, że obniżył swój ogólny wiek biologiczny o co najmniej pięć lat. Ich wyniki sugerują, że ma serce 37-latka, skórę 28-latka oraz pojemność i sprawność płuc 18-latka. Wszystkie wyniki wypadają lepiej, ale czy każdy teraz będzie w stanie zejść do takich poziomów? Johnson obsesyjnie wręcz dba o siebie od wielu lat. Czy ktoś w jego wieku, ale bez takiego przygotowania jest w stanie osiągnąć podobne wyniki? Tego lekarze nie są w stanie wyjaśnić.

Jako 30-latek stworzył firmę zajmującą się przetwarzaniem płatności Braintree Payment Solutions, którą sprzedał eBay w 2013 roku za 800 mln dol. w gotówce Później założył firmę OS Fund zajmującą się biotechnologią, a następnie w 2016 roku Kernel, który produkuje hełmy analizujące aktywność mózgu, aby dowiedzieć się więcej o jego działaniu. W tym czasie Johnson zaczął majstrować przy swoim ciele: zmieniając dietę, przyjmując mnóstwo suplementów, od czasu do czasu wciągając fiolkę z komórkami macierzystymi. W 2021 roku otworzył firmę 20one Consulting w Anglii, której celem jest spowolnienia  starzenia się o 25 proc. we wszystkich 78 narządach ciała do 2030 r. Dla początkujących jego leczenie, koncentruje się na podstawach poprawy diety i ćwiczeń. Droższe programy, które kosztują 1 tys. dolarów za godzinę dla osób w wieku Johnsona, obejmują wiele testów, terapii i urządzeń wspomagających zdrowie. Johnson jest jednak póki co jedynym klientem, który tak ciężko pracuje nad odwróceniem procesów starzenia.