Meta buduje najpotężniejszy superkomputer. Ma zasilić metaverse

Facebook, po zmianie nazwy na Meta i ogłoszeniu, że chce stać się ważnym graczem w budowie równoległego, cyfrowego świata, robi krok w kierunku realizacji tej wizji. Opracowuje Research SuperCluster (RSC) – najszybszy superkomputer na świecie.

Kluby fitness staną się... minielektrowniami

Na rynek wchodzi technologia, która pozwoli zamieniać 74 proc. energii wytwarzanej przez człowieka podczas wysiłku fizycznego na energię elektryczną. Innowacyjne rozwiązanie wdraża dostawca w branży sprzętu treningowego – SportsArt.

Nowa technologia przewidzi datę śmierci. To rewolucyjne odkrycie

Przewidywanie dnia śmierci może poprawić jakoś życia – uważają islandzcy naukowcy. To niesamowite możliwości, ale także poważne zagrożenie dla osób z niepełnosprawnościami.

Prognozy na 2022 rok. Wirtualny świat i nowy internet

Metawersum i Web 3.0, futurystyczne wizje rozpalające wyobraźnię, zdominują 2022 r. Czeka nas boom, jak chce Zuckerberg, czy porażka, jak wieszczy Musk?

Chiny stawiają na broń przyszłości. Pociski polecą 10 km na sekundę

Powstaje hipersoniczny tunel aerodynamiczny, który testowanym tam m.in. rakietom i nowoczesnym samolotom pozwoli osiągać prędkość do 30 machów, czyli 30 razy większą niż prędkość dźwięku.

Zagrożenie dla SpaceX. Konkurent tworzy rakietę wielokrotnego użytku

Firmie SpaceX Elona Muska rzuca wyzwanie kosmiczny startup Rocket Lab, który tworzy coraz większe rakiety do wystrzeliwania satelitów. Zaprezentował plany odnośnie potężnej rakiety Neutron.

Awatar dla każdego. Metaverse epoką równoległych światów

Czy rzeczywistość wirtualna będzie naszą alternatywną przestrzenią życiową? „Budowniczy” i Meta chcą, aby futurystyczna wizja stała się wkrótce realna.

Polska w obliczu rewolucji. Podskórny klucz, karta płatnicza czy lista leków

Co trzeci Polak sądzi, iż w ciągu dekady wszczepiane chipy będą alternatywą dla kart płatniczych, a 5 proc. z nas już dziś chciałoby poddać się takiemu zabiegowi.

Pasażerskie drony wkrótce podbiją niebo. Polskie akcenty

W 2022 r. wystartują pierwsze w historii wyścigi latających samochodów. A to będzie ledwie wstęp do rewolucji, która właśnie rusza w przestrzeni powietrznej.

Nieśmiertelność dla bogaczy. Zamrozić chce się nawet Paris Hilton

Klinik w Scottsdale w Arizonie na życzenie bliskich zamraża zwłoki w celu potencjalnego przywrócenia ludzi do życia w przyszłości.

Firma twórcy „Władcy Pierścieni” przejęta. Zbuduje wirtualny świat Facebooka

Unity Engine kupiło za ponad 1,6 mld dol. od Petera Jacksona, reżysera genialnej trylogii o losach Śródziemia, studio Weta Digital. To ono zajmowało się m.in. efektami wizualnymi w filmach „Władca Pierścieni”.

Facebook zmienia nazwę firmy na Meta. W planach awatary i wirtualny targ

Nowa nazwa firmy, nowe oznaczenia i emotki i inne nowości produktowe jak prace nad okularami z rozszerzoną rzeczywistością - to tylko część z zapowiedzi podczas dorocznego wydarzenia Facebook Connect.

Internet przyszłości. Facebook chce tworzyć metawersum

Metawersum to świat online, w którym ludzie mogą grać, pracować i komunikować się w środowisku wirtualnym, często przy użyciu gogli VR.

Hologram, który można dotknąć. Tak będą wyglądać spotkania przyszłości

Naukowcy z Uniwersytetu w Glasgow opracowują rozwiązanie, które wykracza poza wszelkie formy transmisji, jakie dotąd znaliśmy – chodzi o hologram, ale zupełnie wyjątkowy. Badacze stworzyli piłkę do koszykówki, którą dało się toczyć.

Skrzyżowanie samolotu i okrętu. Amerykanie tworzą „morskiego potwora”

Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA), jednostka badawcza Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, ma ambicję, by armia USA zdobyła przewagę militarną nie tylko na lądzie. Na morzach królować ma pojazd bojowy typu WIG (wing-in-ground).

Robogórnicy będą kopać na księżycu

Naukowcy chcą wysłać na naturalnego satelitę Ziemi autonomiczne maszyny, które mają wydobywać tamtejsze zasoby. Takie roje górniczych robotów miałyby również drążyć w skałach m.in. przyszłe bazy dla astronautów.

Osadnicy na Marsie zbudują domy z zaskakującego materiału

Kolonizatorzy Marsa będą używać własnej krwi, potu, łez, mocz oraz kurzu do tworzenia materiałów budowlanych przypominających beton. Naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze wymyślili, jak zastąpić materiały niedostępne na Czerwonej Planecie.

Naukowcy chcą wywołać globalne ocieplenie na Marsie

Naukowcy opracowali nową metodę umożliwiającą hodowanie Ziemskich roślin uprawnych na powierzchni Marsa. Wystarczyć ma kilkucentymetrowa warstwa aerożelu.