Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 07:04 Publikacja: 02.07.2024 10:47
Biologiczne mózgi znacznie zwiększą możliwości maszyn
Foto: sdecoret - shutterstock
Organoid, zminiaturyzowana i uproszczona wersja narządu wytwarzana in vitro z ludzkich komórek macierzystych, został wykorzystany do wyszkolenia maszyny do wykonywania różnych zadań. Sztuczny mózg zdał egzamin – robot dzięki wszczepowi nauczył się chwytania przedmiotów i unikania przeszkód.
Region może przyczynić się do rozwoju branży chipów w Polsce tak, jak miało to miejsce w poprzednich latach, na przykład w przypadku automotive czy elektroniki – mówi Radosław Bojarczuk, menedżer do spraw inwestycji strategicznych, Invest in Pomerania.
W Sopocie – po raz pierwszy w Polsce – odbyło się najważniejsze spotkanie europejskiej branży półprzewodnikowej. Konferencję zdominował temat wpływu sztucznej inteligencji na niemal wszystkie dziedziny życia.
Za zbudowaniem Doliny Krzemowej w Saksonii stoją cztery klucze do sukcesu – mówi Thomas Kralinski, sekretarz stanu i szef gabinetu Saksońskiego Ministerstwa Gospodarki, Pracy, Energii i Ochrony Klimatu.
Pomorze w najbliższych latach będzie dysponować potencjałem w zakresie energii ze źródeł odnawialnych, który zbuduje przewagę nie tylko regionu, ale także tej części Europy. To właśnie tu powstanie elektrownia jądrowa i morskie farmy wiatrowe – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Polska ma szczególne zasoby i wiedzę, które można wykorzystać w całej Europie, tak by skorzystała na tym Wspólnota – mówi Dionys van de Ven, prezes Comet Yxlon.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Z opublikowanego przez „The Atlantic” zapisu wymiany zdań najwyższych przedstawicieli administracji USA, prowadzonej za pośrednictwem komunikatora Signal, wynika, że wiceprezydent J.D. Vance miał obiekcje co do ataku USA na cele Hutich w Jemenie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Po 12-godzinnych negocjacjach USA-Rosja w Rijadzie, we wtorek dojdzie do spotkania delegacji USA i Ukrainy w Arabii Saudyjskiej.
W związku z aresztowaniem kilku obywateli Niemiec po wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec zaktualizowało wytyczne, dotyczące podróżowania do tego kraju. Nie chodzi jednak o ostrzeżenia przed wyjazdami do USA.
AI jest wsparciem dla księgowych w bardziej zaawansowanych analizach, pozwala na redukcję błędów oraz optymalizację procesów. Dzięki temu księgowi mogą skupić się na strategicznym doradztwie, zamiast na manualnym przetwarzaniu danych.
Mówicie o oszustwie i skompromitowanym tzw. dziennikarzu? – tak sekretarz obrony Pete Hegseth zareagował na pytanie o przypadkowe dołączenie redaktora naczelnego „The Atlantic”, Jeffreya Goldberga, do konwersacji przedstawicieli administracji USA prowadzonej za pośrednictwem komunikatora Signal.
W Muzeach Watykańskich można oglądać wyjątkowe arcydzieło włoskiego renesansu. Zapomniano o nim na 500 lat.
Ponad 30 lat temu doskonale wpisaliśmy się w globalny system ustanowiony przez USA, co zapewniło nam cywilizacyjny skok, ale i rozleniwiło. Teraz czas przebudzić się ze snu. To może mieć dla nas… bardzo pozytywne konsekwencje.
Dziennikarz i jeden z liderów mniejszości polskiej na Białorusi stał się jednym z najważniejszych zakładników dyktatury Aleksandra Łukaszenki. Czy jest szansa na uwolnienie najbardziej znanego na świecie więzionego Polaka?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas