Dell otwiera własny sklep z aplikacjami mobilnymi. Po co?

Czwarty największy producent komputerów osobistych na świecie, wciąż stawiający pierwsze kroki w branży mobilnej uruchomił właśnie swój własny sklep z aplikacjami mobilnymi.

Katalog w dniu startu zaiwra ponad 50 tys. pozycji. Aplikacje przeznaczone są na platformy [b]Android[/b], [b]BlackBerry[/b], [b]Palm OS[/b], [b]Windows Mobile[/b] i [b]Symbian[/b].

Inwestycja Della w sklep z aplikacjami przeznaczony na większość popularnych platform może zaskakiwać. Firma co prawda przygotowuje się do premiery urządzenia Streak, połączenia tabletu i smartfona, ale nigdy nie deklarowała zainteresowania rynkiem mobilnych aplikacji.

Około [link=http://www.businessinsider.com/chart-of-the-day-dell-revenue-2010-8?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+typepad/alleyinsider/silicon_alley_insider+(Silicon+Alley+Insider)/]jednej trzeciej przychodów Della[/link] pochodzi z sektora mobilnego, za który jednak odpowiadają laptopy. Poprzednie smartfony sygnowane przewz amerykański koncern (pojawił się m.in. model 2G dedykowany dla rynku chińskiego), nie odniosły sukcesu.

Decyzja Della stoi w sprzeczności z konsensusem większości analizujących rynek telekomunikacyjnych firm takich jak [b]Gartner[/b] czy [b]Arthur D. Little[/b], które twierdzą, że ilość sklepów z aplikacjami już dziś jest za duża, a firmy szukające przychodów z mobilnych programów powinny poszukać sposobu wykorzystania istniejących platform sprzedaży.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Blisko 15 tys. ofiar koronawirusa, zobacz jego postępy na mapie

Koronawirus zaraził już blisko 350 tys. osób na całym świecie, z czego blisko 15 ...

Facebook prześwietlał Sorosa

Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna Facebooka podejrzewała, że Soros finansowo korzysta z publicznego atakowania serwisu. ...

Polacy rzucili się na elektronikę w e-sklepach. Hit jest jeden

Nie tylko praca zawodowa na odległość, ale też zamknięte szkoły spowodowały boom na osprzęt ...

Marsjańska rakieta Elona Muska uszkodzona

Prototyp statku Starship budowany rzez SpaceX uległ awarii podczas naziemnego testu pod maksymalnym ciśnieniem. ...

Michał Szułdrzyński: Internet zhakował nasz świat

OBECNA REWOLUCJA TECHNOLOGICZNA GŁĘBOKO ZMIENIA OTACZAJĄCĄ NAS RZECZYWISTOŚĆ. JEJ KONSEKWENCJE DLA SYSTEMU GOSPODARCZEGO, POLITYCZNEGO ...

„100 innowacji stulecia”. Nadwiślański wizjoner i pionier kinematografii

„Ślizgawka w Łazienkach” była najprawdopodobniej pierwszym filmem nakręconym w Polsce. Mógł on powstać gdzieś ...