Play odpiera krytykę TP, broni 4G

[b]Marcin Gruszka[/b], rzecznik prasowy sieci [b]Play[/b] [link=http://www.blogplay.pl/2011/01/dlaczego-4g/]odpiera krytykę[/link] ze strony [b]Wojciecha Jabczyńskiego[/b], rzecznika [b]Grupy TP[/b], jaka [link=http://http://www.blog.tp.pl/wojciechjabczynski/entry/%C5%9Bciema_roku_czyli_prawie_4g]pojawiła się[/link] po poniedziałkowym zaprezentowaniu przez Play oferty opartej o sieć 4G operatora.

– Owszem nasi konkurenci wdrażają szybszą technologię – jak na przykład HSPA+ DC. Dlaczego jej nie nazywają 4G? Tego nie wiem. Widocznie taka decyzja nie zapadła jeszcze w Paryżu – napisał Gruszka.

Play powołuje się na [b]Międzynarodowy Związek Telekomunikacujny (ITU)[/b], odpowiadającą branży telekomunikacyjnej za szereg standardów. Wobec braku jasnej, obowiązującej definicji 4G ITU zaliczyła do tej klasy technologii nie tylko najnowsze standardy, takie jak [b]LTE[/b] czy [b]WiMAX[/b], ale także rozwinięcia technologii 3G, które oferują znaczącą poprawę parametrów w stosunku do innych, już działających systemów 3G.

Gruszka wskazuje także na kwestię maksymalnych oferowanych przez dostawców prędkości a rzeczywistych transferów danych. Jak przypomina rzecznik, według nowych założeń projektu zmian w Prawie Telekomunikacyjnym, realne prędkości nie mogą być mniejsze niż 90 proc. deklarowanych przez operatora w przekazie marketingowym. – Na naszej konferencji nie mówiliśmy nic konkretnego o prędkościach. Szczegóły na ich temat pojawią się wkrótce na konferencjach produktowych – dodał Gruszka.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pierścień przemówi głosem Samuela L. Jacksona

Asystentowi głosowemu Alexa Amazona głosu użyczy znany m.in. z „Pulp Fiction” aktor Samuel L. ...

eobuwie.pl współpracuje z amerykańską gwiazdą

Kolekcja butów zaprojektowana przez aktorkę Evę Longorię pojawi się na platformie w 15 krajach. ...

IBM pokazał urządzenie kwantowe. To przełom w komputerach

Maszyny z ogromną mocą obliczeniową mogą już trafić do firm. Idzie nowa rewolucja technologiczna, ...

Technologiczny gigant ze smartfonów przerzucił się na maski antywirusowe

Foxconn, producent m.in. części dla Apple, przestawił swoje linie produkcyjne i też produkuje maseczki ...

Polsat znacznie podnosi ceny programów. Kablówki mogą podrożeć

O ponad sto procent ma wzrosnąć opłata, którą Grupa Polsat pobiera od operatorów kablowych ...

Hakerzy złamali zabezpieczenia iPhone`a. A miał być taki bezpieczny

Eksperci ds. cyberbezpieceństwa z Google Project Zero odkryli zhakowane strony internetowe, które wykorzystywały wcześniej ...