Google chce kupić komunikator WhatsApp [NOWE]

AKTUALIZACJA 9.04.2013 17:28

Dzisiaj przedstawiciele wydawcy WhatsApp zdementowali informacje o rozmowach z Google w sprawie przejęcia.

Amerykański koncern internetowa negocjuje możliwość przejęcia wydawcy mobilnego komunikatora WhatsApp za kwotę 1 mld dolarów – informuje serwis Digital Trends. Rozmowy miały się zacząć w poprzednim miesiącu.

Ponieważ tylko jedno źródło przynosi tę informację (wydawca WhtasApp i Google nie komentują) domniemuje się, że może być to przeciek kontrolowany obliczony na zwiększenie zainteresowania komunikatorem.

WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych aplikacji komunikacyjnych na smartfony, które powoli wypierają operatorskie usługi SMS. W Nowy Rok 2013 przetransferował 11 mld wychodzących wiadomości. Użytkownicy po roku darmowego korzystania wnoszą opłatę na poziomie 1 dolara rocznie. Ich liczbę ocenia się obecnie na ok. 100 mln każdego dnia.

WhatsApp mógłby zastąpić kilka – umiarkowanej popularności – narzędzi komunikacyjnych Google. Gdyby transakcja doszła do skutku, to WhatsApp stałby się prawdopodobnie preinstalowaną aplikacją komunikacyjną na telefonach z systemem Android.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pierwszy milion telefonów 5G

W 2019 r roku zostanie sprzedany pierwszy milion telefonów, które umożliwią korzystanie z sieci ...

Wyłapywał imigrantów z Meksyku, teraz pomoże Royal Navy

Startup 30-letniego milionera Palmera Luckeya pomoże brytyjskiej Marynarce Wojennej. Sztuczna Inteligencja i autonomiczne pojazdy mają ...

Prezes Huawei: Nasza sprzedaż runie przez sankcje Trumpa

Prezes Huawei Ren Zhengfei oszacował, że sprzedaż firmy spadnie nawet o 40 proc. w ...

Po wystrzeleniu irańskich rakiet mocno rośnie kurs bitcoina

Nocny atak rakietowy na bazy amerykańskich wojsk w Iraku rozgrzał giełdy. Militarne działania Iranu, ...

Sztuczna inteligencja uratuje pszczoły

W Wielkiej Brytanii uruchomiono pierwszą na świecie sieć inteligentnych uli, wykorzystującą sztuczną inteligencję (AI) ...