Marka Nokia w Polsce trzyma się mocno

Nokia, HP, Plus i Allegro to marki godne zaufania w sektorze nowoczesnych technologii ? wynika z badania European Trusted Brands 2013 przeprowadzonego przez Reader’s Digest. Cenimy również marki Samsung, Play oraz Sony.

W kategorii telefon komórkowy/smartfon w opinii ankietowanych najbardziej godną zaufania marką jest Nokia. Z wynikiem 45 proc. głosów zdobyła Złote Godło European Trusted Brands po raz piąty z rzędu. Nokia zwyciężyła w 9 na 12 krajów biorących udział w badaniu. Polacy ufają także markom Samsung (29 proc.) oraz Sony Ericsson (14 proc.). Zwycięzcą Kryształowego Godła została marka Samsung, którą respondenci docenili przede wszystkim za stosunek wartości do ceny, wizerunek oraz zrozumienie potrzeb klienta. Marka Nokia otrzymała wysokie noty za jakość, wizerunek i zrozumienie potrzeb klienta.

Spośród marek wymienianych w kategorii pperator telefonii komórkowej, największym zaufaniem cieszy się marka Plus (27 proc.), zdobywca Złotego Godła w tegorocznej edycji badania. Marka Orange została wskazana przez 26 proc. respondentów, a markę Play wybrało 24 proc. badanych. Marka Plus została wyróżniona za jakość i wizerunek, natomiast marka Play uzyskała najwyższe noty za stosunek wartości do ceny, zrozumienie potrzeb klienta oraz społeczną odpowiedzialność i otrzymała Kryształowe Godło European Trusted Brands 2013.

W kategorii firma internetowa zdobywcą Złotego i Kryształowego Godła została marka Allegro. Wybrało ją 20 proc. respondentów. Na dalszych miejscach znalazły się Orange (9 proc.), oraz  UPC (7 proc.).

Najbardziej godną zaufania marką w kategorii komputer osobisty jest HP, którą wskazało 15 proc respondentów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pracuj i odpoczywaj w Międzychodzie

Międzychód kompleksowo rozwija się w obszarze inwestycji, turystyki oraz warunków życia dla mieszkańców. O ...

Polski grafen wciąż ma szansę

Potrzebna jest strategiczna decyzja, czy jako kraj chcemy zajmować się tą technologią na poważnie, ...

Robot przeprowadzi bankową transakcję

Bank Millennium wprowadził chatbota, który dzięki wykorzystaniu technologii rozpoznawania mowy i intencji, może prowadzić ...

Google wziął się za chwilówki

Google walczy z aplikacjami udzielającymi szybkich pożyczek, dostępnymi w sklepie Google Play. Usunięto już ...

Gogle VR wjeżdżają do Flixbusa

Flixbus, największy przewoźnik autokarowy w Polsce i wielu innych krajach europejskich, w 2018 roku ...

PSL promuje się grą. Nie zgodzisz się z partią, przegrywasz

W ramach kampanii przed październikowymi wyborami Polskie Stronnictwo Ludowe przygotowało prostą grę. Zbieramy w ...