P4 odwoła się od decyzji sądów ws. reklam LTE

P4 odwoła się od decyzji sądów w sprawie reklam LTE. – Całkowicie nie zgadzamy się z zarzutami postawionymi przez T-Mobile – mówi Marcin Gruszka, rzecznik operatora sieci Play.

T-Mobile Polska, który wystąpił o zablokowanie reklam w kilkunastu sądach w Polsce, poinformował przed świątecznym weekendem, że 22 października sądy w Kielcach i Opolu zakazały czwartej komórkowej sieci w kraju „rozpowszechniania reklam promujących usługi telekomunikacyjne, smartfony i inne urządzenia jako już działające w sieci 4G LTE”.

Określenie „4G LTE”, które jest wyróżnikiem kampanii Playa w połączeniu z informacjami dodatkowymi składa się z dwóch elementów: istniejącej sieci HSPA+ określanej jako 4G oraz technologii, która u P4 dopiero się pojawi – LTE.

Play zachęca w kampanii konsumentów do zakupu taryf i urządzeń z LTE w ramach przygotowań do uruchomienia usług w nowej technologii w kilkunastu miastach w Polsce. Swoje pierwsze usługi LTE komercyjnie odpali 12 listopada.

Choć P4 zamierza odwołać się od orzeczeń lokalnych sądów, to jednak musi się też dostosować do ich decyzji. W jaki sposób to zrobi – jeszcze nie wiadomo.

Być może skończy się na zmianie czcionki lub treści w tzw. „legalach”, czyli miejscach na billboardach lub w spotach wideo.

Operatorzy komórkowi walczą na kampanie reklamowe w sądach od dawna, ale dopiero w tym roku zaczęły wykorzystywać decyzje organów sprawiedliwości jako element komunikacji. Polkomtel, operator sieci Plus informuje od niedawna, że wnioski złożone przez Orange, nie zgadzający się z brzmieniem reklamy zestawiającej LTE Plusa z Neostradą, zostały odrzucone.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotniczy koncern łowi w Polsce inżynierów

Airbus Helicopters, producent caracali odprawiony z kwitkiem przez ministra Macierewicza, nie wycofał się z ...

Efekty „rewolucji” w naszym nowym trybie pracy zostaną z nami na dłużej

Jacek Szczepański Wiceprezes Zarządu, Atende S.A. Absolwent studiów magisterskich Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki ...

Większość brytyjskich produkcji ma zniknąć z Netfliksa. Ale nie przez Brexit

Subskrybenci Netfliksa powinni szybko obejrzeć swoje ulubione brytyjskie filmy i seriale, ponieważ niedługo mogą ...

Wpadka założyciela Tesli. Miał podarować szpitalom respiratory

Elon Musk chciał pomóc chorym na COVID-19. Zaliczył wpadkę. Twórca Tesli zaangażował się w ...

Porsche wykorzysta włókna lnu. Nie chodzi o ubrania dla kierowców

Model 718 Cayman GT4 Clubsport posiada niektóre części karoserii wykonane z tzw. naturalnego włókna. ...

Koniec kultowej marki? Chińczycy porzucają „Jeżynkę”

Koncern TCL, znany głównie z produkcji telewizorów, ale mający również w swoim portfolio takie ...