Rząd francuski chce konsolidacji na rynku telekomów

To reakcja na to, jak operator Bouygues Telecom po nieudanych podejściach do mariażu z Orange, a następnie – z Iliad (operator marki Free), zapowiedział zwolnienie 1,5 tys. osób czyli 17 proc. załogi.

Powodem zwolnień, jaki podano, jest wyniszczająca firmy wojna na ceny, która obniża marże operatora. Francuski minister gospodarki, Arnauld Montebourg , zapowiedział, że „Francja dołoży wszelkich starań, by wesprzeć proces łączenia się firm telekomunikacyjnych na tym rynku. Jak tłumaczył, francuscy decydenci zgodzą się na fuzję, która pomoże uspokoić na rynku wojny cenowe i zapobiegnie masowym zwolnieniom w sektorze. – Państwo nie będzie decydowało czy to najlepszą opcją byłaby fuzja z Orange czy z Free, ale dołożymy wszelkich starań, by rynek francuskich operatorów skonsolidował się do trzech operatorów – zapowiedział Montebourg.

Obecnie na francuskim rynku oprócz Free, Oragne i Bouygues działa SFR. Vivendi sprzedało go w kwietniu do sieci kablowej Numericable Group, choć Bouygues interesował się także tą opcją połączenia sił.

Po nieudanych rozmowach Bouygues planuje cięcia , które mają  się przełożyć na spadek kosztów w pionie telefonicznym o 300 mln euro do 2016 r. Żeby zażegnać kryzys w firmie bez cięć, koncern potrzebuje 7-8 mln euro. Iliad oferował ok. 3 mld euro mniej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Autoodtwarzanie filmów i przewijanie stron bez końca może być zakazane

Wideo automatycznie odtwarzane po wejściu na stronę oraz niekończące się przewijanie witryn może zostać ...

Zakupy przez Instagram w kilkanaście sekund

Instagram Checkout umożliwi kupowanie produktów bez konieczności opuszczania aplikacji. Instagram jest kolejnym medium społecznościowym ...

Twoja twarz brzmi znajomo, czyli blisko totalnej inwigilacji

Chiński system rozpoznawania twarzy okazał się tak skuteczny, że władze zdecydowały się na kontrolowanie ...

Roboty-kamikadze oczyszczą orbitę z kosmicznych śmieci

Samoniszczący się robot ma posprzątać ziemską orbitę z kosmicznych ilości złomu i śmieci krążących ...

Sposób na efektywne zarządzanie pracą serwisu

Skrócenie czasu realizacji zleceń serwisowych, zwiększenie jakości i rentowności na każdym etapie realizowanej usługi ...

Tesla celem hakerów z całego świata. To wyjątkowe zawody

Jeden z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych samochodów, czyli Tesla Model 3, trafi na warsztat ...