Raport CPC na zlecenie UPC Polska: telewizja mobilna dla zajętych, młodych i aspirujących

„M do kwadratu, czyli potęga mobilności i multiscreeningu” – nosi tytuł raport przygotowany przez firmę Corporate Profiles Consulting na zlecenie UPC Polska, który w tym tygodniu będzie zaczynkiem dyskusji o trendach w branży TMT.

O rzeczywistości M², która „stała się codziennością dla części Polaków i sferą aspiracji dla innych” – autorzy piszą m.in. na postawie badania przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (przy IAB) – także na zlecenie UPC.

Rpkom.pl wybrał z publikacji CPC elementy z badania IIBR. Zostało ono wykonane na reprezentatywnej próbie Polaków w wieku od piętnastu do pięćdziesięciu lat w czerwcu 2014.

* 42 proc. respondentów chciałoby oglądać programy na telewizorze z dostępem do Internetu (TV hybrydowa lub connected TV);

* Oprócz telewizora (warto zwrócić uwagę, że nie „zamiast” – komentarz rpkom.pl) coraz częściej do oglądania telewizji wybieramy laptopy (62 proc. ogółu respondentów);

* Grupą najliczniej korzystającą z tej możliwości są przedsiębiorcy (86 proc. deklaruje, że tak ogląda telewizję). Autorzy raportu podkreślają jednak, że chęć korzystania z tego kanału dystrybucji treści wyraża także ponad 50 proc. pracowników fizycznych i rolników.

* Telewizję na laptopie (76 proc.) czy smartfonie (53 proc.) chcą oglądać przede wszystkim osoby młode (19-24 lata). Na tablet wskazało 49 proc. badanych w tej grupie.

* Im starsza grupa badanych, tym mniejszy jej odsetek składa podobne deklaracje. Wśród Polaków w wieku średnim (35-50 lat) na tablecie  chciałoby oglądać ją 30 proc. badanych, a na na smartfonie około 20 proc.

* To kobiety, a nie mężczyźni, częściej deklarują, że chciałyby oglądać TV na tablecie (40 proc. vs 28  proc.).

* Statystycznie częściej chęć oglądania telewizji na średnich i małych ekranach wskazują mieszkańcy wsi i pracownicy fizyczni: laptop – 79 proc., tablet  – 40 proc.,  smartfon – 34 proc.  W miastach powyżej 100 tyś. mieszkańców to analogicznie: 48, 31 i 22 proc..

UPC Polska w maju tego roku wprowadził mobilną telewizję Horizon TV umożliwiającą oglądanie telewizji na dowolnym urządzeniu mobilnym, w dowolnym miejscu. Kablówka interpretuje wyniki badania IIBR, jako potwierdzenie, że trafiono z usługą na dobry moment.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dostawcy IT mają ręce pełne roboty

Firmy i instytucje z powodu pandemii muszą w błyskawicznym tempie zmodyfikować swój sposób działania. ...

Największa europejska fabryka komputerów zamknięta

To koniec pewnego rozdziału na rynku pecetów, ale i historii firm Fujitsu. Japoński koncern ...

Producenci gier dali zarobić. Teraz kolejni szturmują giełdę

Imponująca tegoroczna stopa zwrotu i szturm debiutantów – tak w dużym skrócie można opisać ...

Polska stawia na walkę z cyberprzestępcami

Od firmy po samorządy czy obywateli – wszyscy powinni zgłaszać wszelkie incydenty związane ze ...

Lotnictwo wojskowe USA wprowadza robo-pilotów

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych stworzyły robota będącego w stanie pilotować samolot. Za konstruktorami udany ...

Biznes mocno nasiąka chmurą

Wyzwaniem dla firm staje się to, które dane i jak długo przechowywać. Coraz większą ...