iPhone i Samsung Galaxy w tańszych wersjach na rynek chiński

Apple przygotowuje we współpracy z Koreańczykami tańszą wersję iPhone’a 4 przeznaczoną dla krajów rozwijających się. Samsung pokazał cztery niskobudżetowe modele swoich flagowych smartfonów Galaxy. Bitwa o rynek chiński właśnie się rozpoczęła.

Ma to być cios w rywali takich jak fińska Nokia, amerykański RIM czy chińskie ZTE i Huawei, których niedrogie modele smartfonów świetnie sprzedają się w Chinach. Tańsze komórki mają też trafić do Indii i krajów afrykańskich.

Proces produkcji nowego iPhone’a jak zwykle owiany jest tajemnicą, a Apple nie zdradza nawet, która z Koreańskich fabryk podjęła się tego zadania. Wiadomo tylko tyle, że ten nowy-stary model ma mieć 8 GB pamięci. Jak podaje agencja Reuters, telefon ten ma ukazać się na rynku w czasie, gdy odbędzie się planowana na koniec września premiera nowego iPhone’a 5.

– Tańsza wersja iPhone’a 4 wydaje się być obecnie złem koniecznym w procesie przyjmowania się smartfona Apple’a na rynkach rozwijających się, gdzie średni przychód na głowę mieszkańca jest dużo niższy niż w USA czy Europie – powiedział Reutersowi Channing Smith z funduszu Capital Advisors Growth, będącego właścicielem pakietu akcji Apple’a.

Samsung przewiduje, że tańsze modele smartfonów w cenie poniżej 200 dol. mogą stanowić ponad połowę rynku inteligentnych telefonów komórkowych do 2015 roku. W zeszłym roku miały w nim 16-procentowy udział.

Odsetek smartfonów wśród telefonów komórkowych na rynkach rozwijających się jest jeszcze niewielki, co daje duże możliwości rozwoju wielkim graczom gotowym opuścić cenę z niewielkim uszczerbkiem dla jakości urządzenia. Tanie modele mają też pomóc zwalczać popularne zwłaszcza w Chinach podróbki telefonów znanych marek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W erze koronawirusa drukarki zyskały drugie życie. Co kupują klienci?

Analogowa komunikacja pomimo powszechnej digitalizacji radzi sobie nieźle. A perspektywy dla druku są wciąż ...

Wysoko wyspecjalizowane kadry kluczem do sukcesu

ARP SA oferuje wiele instrumentów, które wspierają sektor kosmiczny w rozwoju kadr. Najważniejszym z ...

Twórcy gier wideo polują na celebrytów

Gracze wierzą, że CD Projekt będzie współpracował z Lady Gagą. Występ gwiazdy pomaga podbić ...

Alexa pokonała Cortanę Microsoftu

Microsoft najwyraźniej przyznaje się do porażki na kolejnym polu i stawia na promocję asystenta ...

Strach przed Covid-19. Hyundai zatrudnia roboty w salonach

Robot DAL-e jest asystentem sprzedawcy i testowo pracuje w salonie Hyundaia w Seulu. DAL-e, ...

Amazon: Wystarczy pomachać, by zapłacić za zakupy

Gigant e-handlu chce wdrożyć nowy sposób płatności w sieci. Czy skaner, który wykorzysta obrazowanie ...