Ważą się losy projektu MOST

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pod kierownictwem ministra Michała Boniego rozważa losy projektu ustawy o utworzeniu Międzyresortowego Operatora Systemu Teleinformatycznego (MOST), który miałby przejąć świadczenie części usług telekomunikacyjnych dla jednostek administracji publicznej.

– Odnosząc się do projektu MOST, powiem, że jestem w fazie klarowania swojego zdania. Analizując wszystkie projekty maksymalnie dokładnie jak tylko mogę to zrobić, nie mogę powiedzieć jeszcze, że będziemy ten projekt realizowali, ani że nie będzie on realizowany. Należy postawić zasadnicze pytania, czy nawet wtedy, gdy sieci teleinformatyczne należą do kogoś innego, a administracja je dzierżawi, to różne elementy spójności i bezpieczeństwa powinny być zachowane. Na tych pytaniach w chwili obecnej skupiamy swoją uwagę – mówił w lutym min. Michał Boni podczas debaty w sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.  Do dzisiaj nic się w tej sprawie nie zmieniło.

– Losy projektu ustawy o MOST nie są przesądzone. Trwają jeszcze prace koncepcyjny dotyczące tego tematu – poinformował nas Artur Koziołek, rzecznik resortu administracji i cyfryzacji. Nie wiadomo, jak na przyszłość projektu wpłynie dymisja wiceministra Piotra Kołodziejczyka, który postrzegany był na rynku, jako jego orędownik.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wielki producent chipów na widelcu Brukseli

Komisja Europejska wszczęła dochodzenie antymonopolowe, by ocenić, czy firma Broadcom wykorzystuje dominację na rynku, ...

Roboty mają nowe zajęcie. Czyszczą metro z wirusa

Metro w Hongkongu przewozi codziennie niemal 5 mln pasażerów. Ryzyko infekcji nie tylko Covid-19 ...

Smartfony, laptopy i tablety – to przyczyna długów Polaków

To nie z czynszem Polacy zalegają najbardziej. W długi wpędzają ich abonamenty za telefon ...

CD Projekt zarabia krocie na Wiedźminie, kurs w górę

Producent gier podał rewelacyjne wyniki za pierwszy kwartał. Choć WIG20 podczas piątkowej sesji traci ...

Polacy znów idą na zakupowy rekord. Jaką część tortu zgarnie internet?

Sezon zakupów świątecznych zapowiada się znacznie lepiej niż rok temu – wskazują wstępne dane ...

Niemiec oszukał Google. Stworzył sztuczny korek

Mapy Google to świetne narzędzie dla kierowców, ale nie są niestety niezawodne. Udowodnił to ...