Tom Ruhan w zarządzie Magna Polonia

Publikacja: 07.07.2015 12:43

Rada nadzorcza funduszu Magna Polonia powołała dziś do zarządu ze skutkiem natychmiastowym na stanowisko wiceprezesa Toma Ruhana, przez kilkanaście lat związanego z Netią, a obecnie doradzającego zarządowi InPostu.

W radzie nadzorczej Magny zasiadają obecnie: Mirosław Skrycki (jako przewodniczący), Tadeusz Pietka, Mirosław Jan Barszcz, Sebastian Bogusławski i Cezary Gregorczuk.

Mirosław Skrycki – jak mówi jego oficjalne CV – jest prawnikiem (ukończył Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000), studia podyplomowe na kierunku Prawo upadłościowe i naprawcze w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2010), a także zdał egzamin zawodowy adwokacki (2012). W latach 1998 – 2000 pracował w Netia Telecom, następnie w latach 2000 – 2004 w Polskich Wydawnictwach Profesjonalnych. Od 2004 roku jest asystentem w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie.

Mirosław Barszcz także jest z wykształcenia prawnikiem (ukończył wydział prawa na KUL), ale w zawodowym życiorysie ma także epizod polityczny: w grudniu 2005 roku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał za legislację podatkową. Złożył dymisję w maju 2006 roku. W 2006 i 2007 roku kierował pracami zespołów przygotowującymi projekty Rządowej Strategii Polityki Rodzinnej oraz projektu Rządowej Strategii Wsparcia Budownictwa Mieszkaniowego. W sierpniu 2007 został ministrem budownictwa. Został odwołany po wyborach parlamentarnych, w listopadzie 2007 roku.

Od stycznia 2008 roku prowadzi niezależną działalność doradczą. Między innymi brał udział w pracach nad przygotowaniem projektu Rządowej Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Bogusławski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek: Finanse i Bankowość. Ukończył studia doktoranckie w Kolegium Analiz Ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a Cezary Gregorczuk to finansista i makler (także po SGH). Przez ostatnie kilka lat pełnił funkcje: wiceprezesa zarządu Tras Tychy, wiceprezesa Sandfield Capital, a obecnie szefuje Konsorcjum Budowlano-Inwestycyjnemu i wchodzi w skład zarządu Impera Capital SA (dawniej BBI Capital NFI S.A.).

Tom Ruhan (l. 51) ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Warwick w Wielkiej Brytanii. W latach 2003 – 2014 pełnił funkcję głównego dyrektora ds. prawnych i akwizycji oraz członka zarządu w Netii.Nadzorował też politykę regulacyjną telekomu i sprawy sądowe grupy alternatywnego operatora,w tym z Orange Polska.

Magna Polonia jest potencjalnym beneficjentem kary, jaką Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na cztery sieci komórkowe za zmowę na hurtowym rynku telewizji mobilnej.

W minionym miesiącu, Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił decyzję o karze. UOKIK nie zdecydował jeszcze, czy się odwoła.

W latach 1991 – 2003 Ruhan pracował w kancelarii prawniczej Wardyńscy i Wspólnicy na różnych stanowiskach, doradzając w licznych procesach prywatyzacyjnych, między innymi Telekomunikacji Polskiej, jak również w restrukturyzacji finansowej Netii, pełniąc funkcję doradcy (Of Counsel).

Menedżer pełni przez trzecią kadencję funkcję wiceprzewodniczącego SOT (Sekcji Operatorów Telekomunikacyjnych) w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) oraz funkcję członka zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Jest również członkiem rady Fundacji Dorastaj z Nami, której celem jest pomoc materialna i edukacja dzieci, których rodzice zginęli pełniąc służbę publiczną (dzieci poszkodowanych strażaków, żołnierzy, ratowników górskich, policjantów).

Rada nadzorcza funduszu Magna Polonia powołała dziś do zarządu ze skutkiem natychmiastowym na stanowisko wiceprezesa Toma Ruhana, przez kilkanaście lat związanego z Netią, a obecnie doradzającego zarządowi InPostu.

W radzie nadzorczej Magny zasiadają obecnie: Mirosław Skrycki (jako przewodniczący), Tadeusz Pietka, Mirosław Jan Barszcz, Sebastian Bogusławski i Cezary Gregorczuk.

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu