Tom Ruhan w zarządzie Magna Polonia

Rada nadzorcza funduszu Magna Polonia powołała dziś do zarządu ze skutkiem natychmiastowym na stanowisko wiceprezesa Toma Ruhana, przez kilkanaście lat związanego z Netią, a obecnie doradzającego zarządowi InPostu.

W radzie nadzorczej Magny zasiadają obecnie: Mirosław Skrycki (jako przewodniczący), Tadeusz Pietka, Mirosław Jan Barszcz, Sebastian Bogusławski i Cezary Gregorczuk.

Mirosław Skrycki – jak mówi jego oficjalne CV – jest prawnikiem (ukończył Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000), studia podyplomowe na kierunku Prawo upadłościowe i naprawcze w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2010), a także zdał egzamin zawodowy adwokacki (2012). W latach 1998 – 2000 pracował w Netia Telecom, następnie w latach 2000 – 2004 w Polskich Wydawnictwach Profesjonalnych. Od 2004 roku jest asystentem w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie.

Mirosław Barszcz także jest z wykształcenia prawnikiem (ukończył wydział prawa na KUL), ale w zawodowym życiorysie ma także epizod polityczny: w grudniu 2005 roku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał za legislację podatkową. Złożył dymisję w maju 2006 roku. W 2006 i 2007 roku kierował pracami zespołów przygotowującymi projekty Rządowej Strategii Polityki Rodzinnej oraz projektu Rządowej Strategii Wsparcia Budownictwa Mieszkaniowego. W sierpniu 2007 został ministrem budownictwa. Został odwołany po wyborach parlamentarnych, w listopadzie 2007 roku.

Od stycznia 2008 roku prowadzi niezależną działalność doradczą. Między innymi brał udział w pracach nad przygotowaniem projektu Rządowej Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Bogusławski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek: Finanse i Bankowość. Ukończył studia doktoranckie w Kolegium Analiz Ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a Cezary Gregorczuk to finansista i makler (także po SGH). Przez ostatnie kilka lat pełnił funkcje: wiceprezesa zarządu Tras Tychy, wiceprezesa Sandfield Capital, a obecnie szefuje Konsorcjum Budowlano-Inwestycyjnemu i wchodzi w skład zarządu Impera Capital SA (dawniej BBI Capital NFI S.A.).

Tom Ruhan (l. 51) ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Warwick w Wielkiej Brytanii. W latach 2003 – 2014 pełnił funkcję głównego dyrektora ds. prawnych i akwizycji oraz członka zarządu w Netii.Nadzorował też politykę regulacyjną telekomu i sprawy sądowe grupy alternatywnego operatora,w tym z Orange Polska.

Magna Polonia jest potencjalnym beneficjentem kary, jaką Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na cztery sieci komórkowe za zmowę na hurtowym rynku telewizji mobilnej.

W minionym miesiącu, Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił decyzję o karze. UOKIK nie zdecydował jeszcze, czy się odwoła.

W latach 1991 – 2003 Ruhan pracował w kancelarii prawniczej Wardyńscy i Wspólnicy na różnych stanowiskach, doradzając w licznych procesach prywatyzacyjnych, między innymi Telekomunikacji Polskiej, jak również w restrukturyzacji finansowej Netii, pełniąc funkcję doradcy (Of Counsel).

Menedżer pełni przez trzecią kadencję funkcję wiceprzewodniczącego SOT (Sekcji Operatorów Telekomunikacyjnych) w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) oraz funkcję członka zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Jest również członkiem rady Fundacji Dorastaj z Nami, której celem jest pomoc materialna i edukacja dzieci, których rodzice zginęli pełniąc służbę publiczną (dzieci poszkodowanych strażaków, żołnierzy, ratowników górskich, policjantów).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pekin straszy odwetem za Huawei

Chiński rząd ostrzega zagraniczne spółki technologiczne, by nie stosowały się do amerykańskich sankcji. Oficjele ...

Kłopoty Huawei uderzyły mocno w polskich producentów gier

WIG Games jest dziś niechlubnym liderem spadków wśród indeksów branżowych na GPW. Szczególnie mocno ...

Facebook chce czytać w naszych myślach

Od ogłoszenia planów stworzenia interfejsu mózg – komputer minęło ponad dwa lata. Facebook wraz ...

Startupy na celowniku Asseco

Firma utworzyła nowy dział badawczo-rozwojowy, który zajmie się rozwojem innowacyjnych produktów i usług. Ma ...

Elon Musk: Aresztujcie tylko mnie!

Miliarder – wbrew obowiązującym zakazom – zdecydował się uruchomić zamkniętą, ze względu na pandemię, ...

Mistrz niechcianych opłat

Joshua Browder, student Uniwersytetu Stanforda, tworzy aplikacje, które pozwalają oszczędzić dużo pieniędzy. Np. dla ...