Tele-Polska Holding odkupił część akcji Hawe od Marka Falenty

Tele-Polska Holding poinformowała dziś, że za 500 zł nabyła udziały w spółce Trinitybay Investments, poprzez którą Marek Falenta kontrolował wcześniej ponad  26 proc. akcji Hawe.

Jak wynika jednak z komunikatu TPH, obecnie Trinitybay posiada 15,4 mln walorów Hawe, czyli 14,37 proc. wszystkich.

„Nabycie TB w obecnych zamierzeniach Emitenta jest inwestycją o charakterze krótkoterminowym, jednakże Emitent deklaruje zainteresowanie współpracą operacyjną oraz realnym wpływem na dalszy rozwój grupy kapitałowej Hawe” – podał TPH.

Komunikat holdingu po raz pierwszy oficjalnie wskazuje ile wynosi zadłużenie inwestora, zamieszanego w aferę podsłuchową i jego szwagra.

Akcje Hawe są zabezpieczeniem na poczet zobowiązań z tytułu poręczenia umów kredytowych zawartych z Alior Bankiem, czyli najprawdopodobniej kredytów zaciągniętych przez Marka Falentę i Krzysztofa Rybkę. Trinitybay poręczyło za zobowiązania podmiotów trzecich na 135 mln zł, zaś kwota zobowiązań wobec Alior Bank wynosi 38,8 mln zł.

Formalnym sprzedającym Trinitybay była spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – Presto.

„Poziom uzgodnionej ceny transakcyjnej pomiędzy Emitentem a sprzedającym, tj. Presto Sp. z o.o. bezpośrednio wynika zarówno z wartości istotnych składników majątku, jak i wielkości zobowiązań i obciążeń TB” – podał TPH.

„Emitent ma prawo odstąpić od umowy w razie istotnego naruszenia umowy przez sprzedającego polegającego na tym, że którekolwiek z oświadczeń sprzedającego okaże się nieprawdziwe, nieprecyzyjne, bądź wprowadzające w błąd Emitenta. Oświadczenia, o których mowa dotyczą sytuacji majątkowej TB, a w szczególności zobowiązań z umów zawartych z Alior Bank S.A. oraz dotyczących posiadanych akcji spółki Hawe S.A.” – czytamy w komunikacie.

Presto poinformowało, że część akcji Hawe spośród 28,02 mln sztuk, które posiadał została sprzedanych w odrębnych transakcjach. Nie ujawniono w jaki sposób i komu.

Według ostatnich komunikatów, Marek Falenta osobiście posiadał około 7 proc. wszystkich akcji Hawe. jak na razie nie wiadomo

Materiał będzie aktualizowany.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Naukowcy stworzyli robota-rybę ze sztuczną krwią. Może polecieć w kosmos

Naukowcy z dwóch amerykańskich uczelni stworzyli niezwykłego robota-rybę, który jest zasilany sztuczną krwią. Może ...

CD Projekt przekłada premierę „Cyberpunka”. Aż o pięć miesięcy

Tego nikt się nie spodziewał. Najbardziej wyczekiwana na świecie gra nie zadebiutuje 16 kwietnia. ...

Roboty będą hodować owady

Ynsect, francuski potentat zajmujący się przemysłową hodowlą owadów zbuduje ogromną fabrykę, w której pracować ...

Dwucyfrowy wzrost sprzedaży muzyki. Napędza streaming i polscy twórcy

W pierwszym półroczu 2019 r. polski rynek muzyczny wzrósł o ponad 10 proc., osiągając ...

Rosyjski komunikator Telegram może zatopić Macrona. Kto za nim stoi?

Prezydent Francji używał do prywatnych rozmów zupełnie nieautoryzowanego komunikatora Telegram, stworzonego przez rosyjskiego biznesmena ...

Najnowsze dane o polskiej reklamie. Google i Facebook zacierają ręce

2,4 mld zł wydali reklamodawcy w polskim internecie w I półroczu tego roku – ...