Stanowisko Polkomtela: odstąpić od prac nad rozporządzeniem o aukcji

Ministeestwo Administracji i Cyfryzacji narusza zasady bezpieczeństwa prawnego i pewności prawa, ochrony zaufania do państwa i stanowionego przez nie prawa, czy praw nabytych – twierdzi Polkomtel

Zgodnie z zapowiedzią, oprócz P4, operatora sieci Play, swoje stanowisko w konsultacjach rozporządzenia ministra cyfryzacji zmieniającego rozporządzenie o przetargach i aukcji na częstotliwości komórkowe zgłosił także Polkomtel, operator sieci Plus, należący do Grupy Cyfrowy Polsat.

Operator podnosi w stanowisku wiele kwestii, które pojawiły się w stanowisku KIGEiT. Uważa, że proponując zmienioną treść rozporządzenia MAC narusza zasady bezpieczeństwa prawnego i pewności prawa, ochrony zaufania do państwa i stanowionego przez nie prawa, czy praw nabytych.

„Spółka jako uczestnik aukcji na rezerwację częstotliwości radiowych z zakresu 800 MHz i 2,6 GHz, ogłoszonej 10 października 2014 roku, oponuje przede wszystkim przeciwko propozycji objęcia trwającej aukcji zmianami przedstawionymi przez MAiC” – napisała Beata Iracka-Piskorz, pełnomocniczka Polkomtela w stanowisku telekomu.

W części, jego stanowisko jest zbieżne z opinią opinii Anny Streżyńskiej, b. prezes UKE, że resort proponuje zakończenie aukcji w formule hybrydowej: nie będącej ani aukcją, ani przetargiem.

Polkomtel skłania się ku interpretacji, że proponowane rozwiązanie (ostatnia runda obejmująca oferty w zalakowanych kopertach) to przetarg, a w związku z tym należałoby spytać o opinię Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co o takim rozwiązaniu myśli.

Idąc tym tokiem rozumowania, operator sieci Plus uważa, że MAC traktuje „niesymetrycznie” Urząd Komunikacji Elektronicznej i UOKIK w tej sprawie.

Tylko raz operator pozwala sobie na konkretną propozycję zmiany w rozporządzeniu i zaznacza, że postulat nie oznacza, że się z projektem zgadza.

Chodzi o zapis określający warunki jakie musi spełnić licytujący aby wziąć udział w ostatniej rundzie wprowadzanej rozporządzeniem.

Chodzi o paragraf 31 ust. c i d, przewidujące, że w rundzie tej może wziąć udział podmiot niezdyskwalifikowany (c) oraz taki, który „złożył” ofertę w 115 dniu licytacji.

Polkomtel, który od marca nie składa nowych ofert na częstotliwości 800 MHz proponuje, aby dwa ustępy połączyć w jeden (c), w którym pozwala się na złożenie oferty w ostatniej rundzie podmiotowi, którego oferta aukcyjna „jest ważna w ostatniej rundzie odbywającej się w 115 dniu aukcyjnym II etapu aukcji”.

Stanowisko Polkomtela można znaleźć tutaj.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Świnka Peppa sprzedana za 4 mld dolarów

Aż 4 mld dol. zapłaci za spółkę eOne, właściciela głównie praw do wizerunku tej ...

Amazon wchodzi do Polski. Wiemy już, kiedy

Jak wynika z nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej” najbardziej prawdopodobną datą startu polskiego e-sklepu koncernu jest ...

Elon Musk: Już za 5 i pół roku człowiek wyląduje na Marsie

Najbogatszy człowiek i wizjoner, twórca Space X i Tesli, udzielił w niedzielę w nocy ...

Youtube oznaczał filmy z Notre Dame jako teorie spiskowe

Wkrótce po tym, jak największe stacje telewizyjne uruchomiły na Youtube swoje transmisje z Paryża, ...

„Baby Yoda” dla cierpliwych. Dostawa przez internet… w maju

Internet oszalał na punkcie postaci „Baby Yoda” z nowego serialu o „Gwiezdnych Wojnach”. Urokliwą ...

Randkowy Tinder stworzył własny serial. Zaskakujący

W najbliższy weekend użytkownicy Tindera będą mogli obejrzeć dedykowaną im specjalną, interaktywną serię filmów. ...