Małgorzata Zakrzewska dyrektorem komunikacji w P4

P4, operator sieci Play podjął decyzję o utworzeniu nowego departamentu – departamentu komunikacji, który połączy obszary public relations, public affairs i komunikacji wewnętrznej telekomu – informuje serwis GSMOnline.pl.

Nowym departamentem pokieruje Małgorzata Zakrzewska.

W skład jej zespołu wejdą wieloletni rzecznik prasowy Playa Marcin Gruszka, jego dotychczasowy zespół w postaci Ewy Sankowskiej Sieniek i Matyldy Walewskiej-Romanowskiej, a także osoby podlegające Zakrzewskiej: Katarzyna Tajak-Pietrowska oraz – Witold Tomaszewski, b. redaktor naczelny serwisy Telepolis.pl.

Małgorzata Zakrzewska przyszła do Play z Merrill Lynch, gdzie – jak mówi jej oficjalny profil na LinkedIn – współtworzyła biuro w Polsce. Pracę dla telekomu zaczęła zanim ruszył z działalnością komercyjną, bo w 2005 r.. Jest obecnie jednym z najstarszych stażem pracowników operatora.

Przez 10 lat była dyrektorem ds. korporacyjnych, a ostatnio dyrektorem ds. public affairs. Podlegała, Jackowi Niewęgłowskiemu, członkowi zarządu odpowiedzialnemu za strategię. Po jego odejściu obszar ten przejął nowy prezes telekomu, Jean-Marc Harion, do którego raportować ma teraz Małgorzata Zakrzewska.

Marcin Gruszka przeszedł do P4 z Orange Polska, podobnie jak Bartosz Dobrzyński, były już członek zarządu sieci Play ds. marketingu.

Wcześniej pracował m.in. dla portalu Ahoj.pl (był rzecznikiem) oraz w biurze prasowym Niezależnego Operatora Międzystrefowego, wówczas własność Tel-Energo (dziś Exatel).

Z twarzą Gruszki kojarzone jest w sektorze telekomunikacyjnym nowe otwarcie w komunikacji przedsiębiorstw: zakładające budowę rzeszy fanów w mediach społecznościowych i kontakt z nimi za pośrednictwem forów internetowych, a potem Facebooka, Twittera oraz bloga.

Na analogiczny sposób komunikacji postawił z czasem Orange Polska, którego twarzą jest rzecznik – Wojciech Jabczyński, ale blogosferę prowadzi kilka osób.

W minionym roku miały miejsce zmiany w strukturach komunikacyjnych T-Mobile Polska.

Mogą Ci się również spodobać

CD Projekt stawia teraz na Cyberpunka

Optymizmem szefów spółki napawa sukces wydanej niedawno przez zagraniczną konkurencję porównywalnej gry „Red Dead ...

Polski startup w finale Chivas Venture

Martyna Sztaba z firmy Syntoil będzie reprezentować Polskę w globalnym finale jednego z najbardziej ...

Gry rozpychają się pod choinką. Kto wygrywa?

Producenci gier i sprzętu liczą w tym roku na udany świąteczny sezon. Cieszą się ...

Smartfonem wykryjesz zarażonego koronawirusem

Coraz popularniejsze stają się apki do monitorowania swojego otoczenia pod względem zagrożenia epidemiologicznego. Korea ...

Chiny biorą się za gigantów internetu

Nawet władzom nie podoba się już dominacja kilku firm na rynku handlu internetowego. Dlatego ...

Chińscy hakerzy atakują Ujgurów za granicą

Hakerzy wzięli sobie na cel ujgurskich działaczy i dziennikarzy mieszkających w USA. Usiłowali ich ...