Eurotel też szuka audytora

Gdańska grupa prowadząca m.in. sieci sklepów z usługami i produktami operatorów komórkowych T-Mobile Polska i Play Communications dołączyła do grona giełdowych spółek, które rozwiązały umowę z firmą audytorską.

Kontrolowana przez Krzysztofa Stepokurę firma podała, że wypowiedziała Instytutowi Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Audyt kontrakt na badanie sprawozdań za 2018 i 2019 r. podpisany zaledwie w sierpniu ub.r.

Audytorska firma odpowiadała za badanie sprawozdań Eurotelu trzy lata z rzędu.
Według spółki głównym powodem była decyzja audytorskiej firmy o zmianie składu zespołu, który zgodnie z umową miał analizować księgi Eurotelu. Z wyjaśnień uzyskanych od zarządu Eurotelu wynika, że ISPMiW Audyt zmienił głównego audytora spółki na inną osobę.

– Zmiana wiodącego audytora oznacza, że trzeba poświęcić czas na tłumaczenie zasad działania firmy i rynku zwłaszcza tak specyficznej branży jak u nas. Dotychczasowy audytor miał być wiodącym. M.in. z tego powodu zdecydowaliśmy się na kontynuację współpracy z tą firmą – tłumaczy Tomasz Basiński, wiceprezes Eurotelu.

Pod sprawozdaniem Eurotelu za 2018 r. podpisała się w imieniu ISPMiW Audyt – Eliza Poleszak. W poprzednich latach była to Beata Pytkowska.

Eurotel szuka teraz nowego audytora. Za badanie sprawozdań Eurotela i spółek zależnych audytorska firma miała otrzymać – jak czytamy w raporcie rocznym – do 73,5 tys. zł netto.

– Cena wpisana jest zwyczajowo w każdej umowie jako stały element i jest oczywiście jednym z parametrów oceny atrakcyjności wyboru danej firmy audytorskiej oprócz innych parametrów. Nie jest jednak tak, że wybiera się najtańszą ofertę. Przynajmniej nie jest to nasze podstawowe kryterium – zapewnia Basiński.

Eurotel zapewnia, że między firmą a audytorem nie było rozbieżności co do interpretacji przepisów lub istotnych dla tego zagadnienia postanowień statutu. Zarząd przypomniał, że w raporcie z przeglądu śródrocznego skonsolidowanego sprawozdania firma audytorska zawarła wniosek z zastrzeżeniem. Natomiast z końcem listopada biegły uzupełnił raport z badania i nie zawierał on już zastrzeżeń.

Eurotel nie jest pierwszą firmą z GPW, która zdecydowała się na trudną wizerunkowo decyzję o rozwiązaniu umowy z audytorem. Niedawno pisaliśmy o analogicznym ruchu zarządu wystawionego na sprzedaż operatora centrów przetwarzania danych – ATM – który zakończył współpracę z KPMG.

Mogą Ci się również spodobać

Koniec z narzekaniem na działanie WiFi

Badacze z Massachusetts Institute of Technology (MIT) stworzyli system inteligentnego rozdzielania łącza internetowego pomiędzy ...

Bloober Team awansował do pierwszej ligi

Krakowskie studio podpisało umowę z globalnym wydawcą na produkcję gry. Wartość zleconych prac przekracza ...

Razem proponuje podatek dla cyfrowych gigantów. „Wyciekają miliardy”

Posłowie partii Razem zaprezentowali w Sejmie założenia proponowanej przez nich ustawy o opodatkowaniu cyfrowych ...

Niewidzialne soczewki z Polski dla Chińczyków

Rodzimy startup MicroLens rusza z ekspansją na rynek chiński, a do zaoferowania ma innowacyjny ...

Hakerzy ujawnili dane ponad 10 milionów klientów sieci hoteli

Dane nawet 10,6 miliona klientów MGM Resorts International wyciekły po tym, jak hakerzy uzyskali ...

Oblężenie e-sklepów trwa w najlepsze. Co jest na topie?

W marcu liczba transakcji wzrosła aż o 70 procent – wynika z danych Krajowej ...