Szwedzka grupa Ericsson poinformowała, że zakończyła modernizację zakładu produkcyjnego w chińskim Nankin, która kosztowała 500 mln szwedzkich koron (około 200 mln zł).
Ericsson produkuje w Nankin komponenty radiowe dla sieci 5G i 4G. Jak zapewnia w komunikacie, większość produkcji realizowana jest z myślą o dostawców usług telekomunikacyjnych działających w Chinach, pod kątem zwiększania możliwości tamtejszych sieci, budowy infrastruktury 5G oraz przemysłu 4.0.
Ericsson pytany przez nas, czy chiński zakład produkuje także na potrzeby klientów w Europie nie odpowiedział wprost. – Jeśli chodzi o pozostałą część (produkcji kierowanej poza Chiny – red.), to główny nacisk jest na klientów w krajach Azji Pacyficznej – przekazała nam Katarzyna Pąk z Ericsson Polska odpowiedź biura prasowego w Sztokholmie.
Modernizacja fabryki w Nankin trwała 18 miesięcy. Ericsson podał, że objęła wszystkie procedury i procesy, aby dostosować się do wymagań chińskich klientów.
Jednym z rozwiązań jest automatyczny montaż nadajników 5G. Niektóre części zakładu, jak zmodernizowana linia automatycznego pakowania produktów 4G i 5G działają od 2 kwartału br.
Szwedzi podali także, że unowocześnili sprzęt służący do testów 5G. Zapewniają, że w ten sposób uzyskano zarówno wyższą jakość produktu, jak i możliwość szybszej implementacji.
Inwestycja objęła także obszar prac analitycznych, sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego.
Sztuczna inteligencja używana jest obecnie w zakładzie do identyfikacji komponentów na linii produkcyjnej. System alarmowy został z kolei oparty na bezprzewodowej technologii IoT.
Ericsson w tej samej informacji wspomniał o cyfryzacji zakładów w Estonii i powstaniu nowoczesnej fabryki w Stanach Zjednoczonych.
Podkreśla, że globalny system dostaw ma pozwolić grupie być “blisko klientów w Europie, Azji i Ameryce”.
O zleceniach dla tczewskich zakładów grupy Flex, które Ericsson chce zwiększyć w kolejnych latach pisaliśmy tutaj.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.