Rezygnuje wiceminister cyfryzacji i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa

Karol Okoński, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa odchodzi ze stanowiska, nie czekając na powyborcze decyzje. Jak się dowiedzieliśmy, w ubiegłym tygodniu Okoński pożegnał się ze współpracownikami, a jego rezygnacja ma stać się faktem w ciągu kilku tygodni.

Karol Okoński (ur. 1976), jako pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, ostatnio wchodził w skład zespołu, który pracował nad analizą bezpieczeństwa sieci 5G w Polsce, realizując rekomendację Komisji Europejskiej w tej kwestii.

CZYTAJ TAKŻE: Karol Okoński: Nie mogę zapewnić, że nikogo nie wykluczymy z 5G

Zapowiadał także przygotowanie odpowiednich zapisów ustalających zasady wyboru dostawców sieci 5G dla zwycięzców szykowanej na przyszły rok aukcji częstotliwości dla sieci nowej generacji. Według naszych informacji zalecenia te mają wkrótce trafić do Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

CZYTAJ TAKŻE: Nowe informacje o przygotowaniach do startu 5G w Polsce. Okoński: analiza ENISA i KE na razie średnio istotna 

Ostatnim projektem, któremu daje twarz Okoński jest przeniesienie danych administracji państwowej do tzw. chmury publicznej. Pisaliśmy o nim tutaj. 

Karol Okoński zaczął pracę dla resortu cyfryzacji jako podsekretarz stanu 20 czerwca 2016 r. Awansował 10 lipca ub.r.

Pełnił jednocześnie szereg różnych funkcji. W resorcie szefował departamentom cyberbezpieczeństwa, rozwoju usług cyfrowych i systemów państwowych. Był członkiem Komitetu Stałego Rady Ministrów, wiceprzewodniczącym Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji (KRMC), przewodniczący rady architektury przy KRMC. Wchodził w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST) i był współprzewodniczącym zespołu ds. społeczeństwa informacyjnego przy tej komisji.Ponadto kierował Komitetem Sterującym kluczowych projektów MC: Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, e-Dowodu, Węzła Krajowego i Transgranicznego, Otwartych Danych, Systemu Rejestrów Państwowych. Był również przewodniczącym komitetu audytu w resorcie.

CZYTAJ TAKŻE: Karol Okoński, wiceminister cyfryzacji o RODO, cyberzagrożeniach i 5G

Karol Okoński jest absolwentem wydziału zarządzania i ekonomii Politechniki Gdańskiej (2001) z tytułem magistra inżyniera. W latach 2001-2012 pracował dla firmy doradczej Accenture, a następnie jako dyrektor IT w Poczcie Polskiej Usługi Cyfrowe oraz FM Bank PBP.

Resort cyfryzacji przeszedł ostatnio więcej kadrowych zmian. Z ministerstwem rozstał się m.in. odpowiedzialny za wdrożenie dyrektywy RODO Maciej Kawecki. Resort ma także relatywnie nowego dyrektora generalnego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Za hamburgera zapłacisz bitcoinem

Burger King może być pierwszą na świecie globalną siecią fast foodów przyjmującą płatności w ...

10 lat ekonomii współdzielenia. Co poszło nie tak?

Ekonomia współdzielenia wzbogaciła tradycyjną gospodarkę. Zamiast kupować produkt, kupujemy usługę. Niestety, średnie wynagrodzenie w ...

Świetna sprzedaż audio, słuchawki bluetooth hitem

Sprzedaż słuchawek i przenośnych stereofonicznych zestawów słuchawkowych rośnie jak na drożdżach. W minionym roku ...

Wydatki internetowe Polaków szybko rosną. Ale jest problem

Jesteśmy w grupie najszybciej rosnących rynków e-zakupów w Europie. W tym roku wydatki internetowe Polaków ...

Bruksela na wojennej ścieżce z gigantami internetu

Największe firmy internetowe mają płacić 3 proc. daniny od obrotów. – Ale skoro płacimy ...

Cyfrowe wojny z biletowymi konikami

Oblegane festiwale to raj nie tylko dla fanów muzyki, ale też dla spekulantów biletami. ...