Koronawirus wypłoszył LG z wielkich targów telekomunikacyjnych

Zamknięte z powodu zagrożenia koronawirusem granice, odwołane loty i troska o zdrowie pracowników sprawiły, że pierwsza globalna firma odwołuje udział w tegorocznych targach branży mobilnej MWC Barcelona. GSMA, organizator wydarzenia, wprowadza nowe zasady dla uczestników.

Na przełomie lutego i marca Barcelona jest stolicą technologii telekomunikacyjnych. Pierwotnie były to targi firm działających w sektorze telefonii komórkowej i nosiły nazwę Mobile World Congress. Jednak od lat występują na nich politycy, regulatorzy, szefowie platform społecznościowych, twórcy aplikacji i sztucznej inteligencji, czy producenci aut.

CZYTAJ TAKŻE: MWC19 Barcelona: głównym tematem 5G, ale nie tylko

Tegoroczne targi mają odbyć się w dniach 24-27 lutego. Mają, bo za sprawą ryzyka zarażenia koronawirusem, zwanym wirusem z Wuhan, pierwsza firma ogłosił, że na MWC Barcelona nie przyjedzie.

Chodzi o południowokoreańskie LG. Biuro prasowe LG podało w komunikacie, że w ten sposób nie narazi „setek pracowników” na trudności, w związku z tym, że za sprawą przypadków koronawirusa w różnych krajach w międzynarodowym transporcie lotniczym wprowadzone zostały obostrzenia. Producent zapowiedział, że produkty mobilne na 2020 rok, które chciał pokazać na targach zaprezentuje w najbliższym czasie.

CZYTAJ TAKŻE: Chińskie ZTE podnosi się po amerykańskich sankcjach

Internetowe nagłówki sugerują też, że podobną decyzję podjęło chińskie ZTE. Firma ta zapewnia jednak w dzisiejszym komunikacie, że plan się nie zmienia i jej stoisko w Barcelonie też będzie. Do Hiszpanii przyjadą tylko ci jej pracownicy, którzy na dwa tygodnie przed przylotem będą zdrowi. Mają też przebywać do tego czasu w izolacji.

GSMA, organizator targów, podał we wtorek, że koronawirus ma wpływ na wydarzenie, ale jest on „minimalny”. Obiecuje m.in. codzienną dezynfekcję obiektów, wprowadza nowe procedury przygotowania mikrofonów i zaleca unikać podawania dłoni w geście powitalnym, czy pożegnalnym („no-shakehand policy”).

Jest też sporo medialnych doniesień, że część firm, które na targi zabierają gości, w tym dziennikarzy wycofuje się z tych planów.

Według wcześniejszych szacunków GSMA, w tym roku w targach uczestniczyć ma ponad 100 tys. decydentów i ponad 3,6 tys. przedstawicieli mediów i analityków branżowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koronawirus uderzył w gry

O problemach spowodowanych epidemią koronawirusa poinformowało już kilka podmiotów związanych z branżą gier. Na ...

Chomikuj.pl na celowniku amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości

Amerykański związek zrzeszający wydawców utworów muzycznych i ścigający internetowych piratów RIAA wystosował wezwanie sądowe ...

Czy król kryptowalut wyjdzie z dołka?

Analitycy prognozują w tym roku wzrost liczby inwestujących w bitcoina i to nie tylko ...

Hakerzy chcą pomóc szpitalom. Ruszyła produkcja

Warszawski Hackerspace uruchomił szybką linię produkcyjną przyłbic ochronnych dla placówek medycznych. Do Poznania wysłano ...

Startupy 2019. Apzumi Spatial rozszerza Google Glass

Poznański startup, kierowany przez Łukasza Andrzejczyka, sięga po rozszerzoną rzeczywistość i sztuczną inteligencję. To ...

To będzie rewolucja. Czas na naddźwiękowe samoloty pasażerskie

Amerykański startup Boom Supersonic pokazał na lotnisku w Denver wersję testową pierwszego od czasu ...