Koronawirus wypłoszył LG z wielkich targów telekomunikacyjnych

Zamknięte z powodu zagrożenia koronawirusem granice, odwołane loty i troska o zdrowie pracowników sprawiły, że pierwsza globalna firma odwołuje udział w tegorocznych targach branży mobilnej MWC Barcelona. GSMA, organizator wydarzenia, wprowadza nowe zasady dla uczestników.

Na przełomie lutego i marca Barcelona jest stolicą technologii telekomunikacyjnych. Pierwotnie były to targi firm działających w sektorze telefonii komórkowej i nosiły nazwę Mobile World Congress. Jednak od lat występują na nich politycy, regulatorzy, szefowie platform społecznościowych, twórcy aplikacji i sztucznej inteligencji, czy producenci aut.

CZYTAJ TAKŻE: MWC19 Barcelona: głównym tematem 5G, ale nie tylko

Tegoroczne targi mają odbyć się w dniach 24-27 lutego. Mają, bo za sprawą ryzyka zarażenia koronawirusem, zwanym wirusem z Wuhan, pierwsza firma ogłosił, że na MWC Barcelona nie przyjedzie.

Chodzi o południowokoreańskie LG. Biuro prasowe LG podało w komunikacie, że w ten sposób nie narazi „setek pracowników” na trudności, w związku z tym, że za sprawą przypadków koronawirusa w różnych krajach w międzynarodowym transporcie lotniczym wprowadzone zostały obostrzenia. Producent zapowiedział, że produkty mobilne na 2020 rok, które chciał pokazać na targach zaprezentuje w najbliższym czasie.

CZYTAJ TAKŻE: Chińskie ZTE podnosi się po amerykańskich sankcjach

Internetowe nagłówki sugerują też, że podobną decyzję podjęło chińskie ZTE. Firma ta zapewnia jednak w dzisiejszym komunikacie, że plan się nie zmienia i jej stoisko w Barcelonie też będzie. Do Hiszpanii przyjadą tylko ci jej pracownicy, którzy na dwa tygodnie przed przylotem będą zdrowi. Mają też przebywać do tego czasu w izolacji.

GSMA, organizator targów, podał we wtorek, że koronawirus ma wpływ na wydarzenie, ale jest on „minimalny”. Obiecuje m.in. codzienną dezynfekcję obiektów, wprowadza nowe procedury przygotowania mikrofonów i zaleca unikać podawania dłoni w geście powitalnym, czy pożegnalnym („no-shakehand policy”).

Jest też sporo medialnych doniesień, że część firm, które na targi zabierają gości, w tym dziennikarzy wycofuje się z tych planów.

Według wcześniejszych szacunków GSMA, w tym roku w targach uczestniczyć ma ponad 100 tys. decydentów i ponad 3,6 tys. przedstawicieli mediów i analityków branżowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Klient pod lupą sztucznej inteligencji

Tylko co trzeci nowy produkt trafiający na rynek okazuje się sukcesem. Zmienić taką sytuację ...

Satelita prosto z Gliwic

Powstaje śląskie centrum badawczo-rozwojowe technik kosmicznych. Inżynierowie będą tam prowadzić badania przemysłowe i prace ...

Uber w całej Polsce za gotówkę

Do tej pory z amerykańskiej aplikacji przewozowej, łączącej pasażerów i kierowców, w Polsce korzystać ...

Po wycieku Collection #1 eksperci apelują o zmiany haseł

Opublikowanie 772 mln adresów e-mail i 21 mln haseł może mieć poważne skutki, włączając ...

Tik Tok, czyli jak dotrzeć do nastolatków

Z Tik Toka na całym świecie korzysta ponad 1,5 mld klientów. W Polsce konta ...

Sposób na tłok w miastach. Społecznościowe parkowanie auta

Rodzima aplikacja winkPark to nowatorskie rozwiązanie, które pozwala rezerwować miejsca postojowe dla samochodów w ...