Efekt koronawirusa. Pogrzeby trafiają do internetu

Bloomberg

Z powodu epidemii pogrzeby coraz częściej odbywają się w sieci. Najbliższa rodzina może uczestniczyć w nabożeństwie i złożeniu do grobu w sposób wirtualny.

Centers for Disease Control and Prevention, CDC – agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, zaleciła domom pogrzebowym, by zrezygnowały z tradycyjnych pogrzebów na rzecz transmisji internetowych. Na samym pogrzebie mogą być obecne tylko najbliższe osoby: żona, dzieci z rodzinami i wnuki. Im mniej, tym lepiej – zaleca CDC, przypominając, że pandemia koronawirusa jest naprawdę niebezpieczna dla starszych osób oraz przewlekle chorych. Unikanie dużych skupisk to absolutna konieczność. A domy pogrzebowe oferują odłożenie uroczystości pogrzebowych na po pandemii.

CZYTAJ TAKŻE: Superkomputery rzucają wyzwanie koronawirusowi

Dla wielu osób, zwłaszcza starszych, pogrzeby online są trudne do zaakceptowania, ale domy pogrzebowe oraz zarządcy cmentarzy obawiają się, że duże zgromadzenia rodzinne mogą spowodować prawdziwą tragedie rodzinną – masowe zarażenie koronawirusem.

„Ofiarą” koronawirusa w USA padają nie tylko pogrzeby, ale także inne uroczystości rodzinne. Coraz więcej osób odwołuje śluby, chrzciny, a także imprezy z okazji ukończenia szkoły i studiów czy tzw. babyshowers, czyli imprezy organizowane dla przyszłych matek tuż przed porodem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

SpaceX podał datę załogowej misji na księżyc. Ambitne plany

Firma Elona Muska zadeklarowała, że przy pomocy statku Starship rozpocznie komercyjne loty na księżyc ...

Nie tylko Netflix i Disney. Już 200 firm walczy z zakazami aborcji

Kontrowersyjne przepisy w kolejnych stanach USA wzbudzają opór środowisk biznesowych. Protestują m.in. znane firmy ...

Wyzwanie rzucone bakteriom

Otwiera się nowa droga w diagnostyce mikrobiologicznej. Naukowcy z Instytutu Chemii Fizycznej PAN opracowują ...

Sieć dusi tradycyjne sklepy

Już 63 proc. internautów wydaje online co najmniej tyle, co w stacjonarnych sklepach. Zmiany ...

Prezes Lechpolu: Polski konsument kupuje to, co najtańsze

Działając na rynku elektroniki, który jest wysoce konkurencyjny, bardzo kapitałochłonny, z ogromną odpowiedzialnością za ...

Technowieści

Niemal każdy dzień przynosi ważne wydarzenia ze świata nowych technologii. Wyszukujemy najciekawsze. „Kursk” wypływa ...