Od kogo i do kogo uciekają klienci operatorów? Zaskakujący lider

Adobe Stock

Premium Mobile, UPC Polska i… po raz pierwszy od wielu kwartałów T-Mobile – tak wyglądało w drugim kwartale br. podium operatorów świadczących usługi mobilne, którzy odnotowali najlepsze wyniki przenosin numerów komórkowych.

Pokazane właśnie przez Urząd Komunikacji Elektronicznej wyniki przenoszenia numerów komórkowych w II kw. 2021 nie są oszałamiające, ale mogą zaskakiwać. Aktywnie walczący o przenoszone numery wirtualny operator – Premium Mobile (jest przejmowany właśnie przez Cyfrowy Polsat) okazał się numerem jeden i zdobył na czysto 9,8 tys. numerów. Z kolei bilans UPC Polska, kablówki, która świadczy usługi na sieci P4, to 6,3 tys. numerów. Trzeci na podium T-Mobile Polska odnotował dodatni wynik niecałych 5,4 tys. numerów.

Na plusie, ale już poza podium były też Orange i przez 2-3 lata lider przenosin – Plus. Najsłabszy wynik zaś – stratę rzędu 41 tys. numerów – odnotował ponownie P4, operator sieci Play.

CZYTAJ TAKŻE: Smartfony wstały z kolan. Apple nie jest już liderem

Na rynku komórkowych przeprowadzek widać marazm. Z sieci do sieci przenieśliśmy w tym czasie 314,6 tys. numerów. To wprawdzie o około 12 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r., ale dużo mniej niż w latach poprzedzających pandemię.

Skąd to spowolnienie? Z jednej strony ubywa niezależnych sieci wirtualnych, stymulujących konkurencję. Z drugiej firmy, klienci biznesowi telekomów, często czekają z wydatkami na usługi telekomunikacyjne, w tym nowe aparaty dla pracowników. Po trzecie w końcu najwięksi operatorzy raczej podnoszą ceny niż walczą korzystnymi pakietami usług o wybrednych klientów, a do takich należą zmieniający operatora.

W sumie, jak wynika z naszych obliczeń w I półroczu br. użytkownicy polskich sieci mobilnych przenieśli 716 tys. numerów. Rok temu o tej samej porze – około 660 tys.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy wdarli się przebojem na rynek wyświetlaczy

Największe światowe koncerny zainteresowały się technologią opracowywaną przez toruńską spółkę. Ta szykuje się właśnie ...

Japoński guru z tajemniczą grą z Mikkelsenem. „Death Stranding” debiutuje 8 listopada

Przyjaźni się z reżyserem Guillermo Del Toro i z aktorem Madsem Mikkelsenem. Obaj pojawią ...

Xperia przejdzie do historii? Sony ma duży problem

Sprzedaż smartfonów japońskiej firmy leci na łeb na szyję. Jeszcze w 2014 r. koncern ...

Panika na akcjach CD Projektu. Wyparowało 2,5 mld zł

Kurs CD Projektu spadał podczas piątkowej sesji aż o 12 proc. To efekt informacji, ...

Aplikacja Sygnalista pomoże w walce z przestępczością

Sytuacje rażące, wbrew prawu, których celem jest krzywdzenie drugiego człowieka, niszczenie mienia, w końcu ...

Elon Musk proponuje tanią przeprowadzkę na Marsa

Założyciel Tesli i SpaceX Elon Musk już teraz jest przekonany, że koszt przeprowadzki na ...