Aktualizacja: 03.12.2024 05:30 Publikacja: 09.11.2009 11:11
Te niebezpieczeństwa są zarówno związane z atakami z sieci, wynikającymi z nieprzestrzegania przez użytkowników obowiązujących w firmie zasad bezpieczeństwa i braku aktualizacji systemów zabezpieczeń, jak i ryzykiem kradzieży lub utraty sprzętu. W wielu wypadkach koszt skradzionego komputera jest nieporównywalnie niski w stosunku do wartości danych, które są na nim przechowywane.
Przedsiębiorstwa przeznaczają coraz większą część budżetów IT, aby chronić swoich pracowników mobilnych i powierzone im zasoby. W Niemczech jedna czwarta dużych przedsiębiorstw wydaje od 10 000 do 999 999 euro rocznie, aby zapobiegać utracie danych wskutek kradzieży lub włamania, a 2 proc. niemieckich firm wydaje ponad milion euro. W przypadku tych firm, które padły wcześniej ofiarą włamania, średnia kwota wydatków wyniosła 115 000 euro rocznie. Czy wydatki te przynoszą znaczącą poprawę bezpieczeństwa? Niekoniecznie ponieważ dostępne na rynku rozwiązania zapobiegają tylko niektórym niebezpieczeństwom, a współpraca pomiędzy nimi jest bardzo ograniczona. Mając to na uwadze w słynnych Bell Labs Alcatel-Lucent opracował od podstaw nowe rozwiązanie – Non-Stop Laptop Guardian (NLG), który zapewnia wszystkie niezbędne elementy potrzebne do stworzenia pracownikom mobilnym bezpiecznego środowiska pracy, będącego pod stałą opieką personelu IT.
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektorem budowlanym wyzwania związane z potrzebą zapewnienia zasięgu mobilnego internetu w różnych obiektach.
Federalna Komisja Łączności otrzymała prośbę o zgodę na wystrzelenie kolejnych Starlinków. Jeżeli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, na orbitę okołoziemską może wkrótce trafić nawet do 30 tys. kolejnych satelitów. Swoje zastrzeżenia zgłaszają naukowcy.
Czy operatorzy sieci komórkowych będą mogli wieszać nadajniki na masztach powstających w ramach budowy dwóch systemów łączności kolejowej? Ministerstwo Cyfryzacji prowadzi rozmowy PKP PLK.
W klasyczne SMS-y sieci komórkowych, ale przede wszystkim w komunikatory, może uderzyć zmiana w systemie operacyjnym iPhone’ów. To czas RCS-ów.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Tylko jeden duży operator komórkowy miał udany trzeci kwartał 2024 roku pod względem liczby przenoszących numer. Są nowe dane UKE.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Odformalizowanie realizacji inwestycji telekomunikacyjnych stało się konieczne w świetle realizacji celu cyfrowego Unii Europejskiej - pisze profesor Jan Widacki.
Trwa spór o władzę nad imperium Zygmunta Solorza. Mimo tego Cyfrowy Polsat, główna część imperium miliardera, pobił oczekiwania rynku kapitałowego co do zysków i podtrzymuje strategiczne plany. Jak to zrobił i na co będzie wydawać pieniądze?
Rosja ma prosty i dalece bardziej skuteczny sposób straszenia Zachodu niż broń atomowa. Kreml może przeciąć kable transoceaniczne, paraliżując zachodnie gospodarki.
Czy przeprowadzenie kolejnej aukcji rzeczywiście przybliży Polskę do realizacji unijnego celu cyfrowego?
Od kiedy rynkiem technologii mobilnych zaczęli ręcznie sterować politycy, Polska znalazła się na dalekich miejscach w rankingach szybkości internetu mobilnego – mówi „Rzeczpospolitej” Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w Fundacji Digital Poland.
Blisko cztery lata branża telekomunikacyjna musiała czekać na implementację Europejskiego kodeksu łączności elektronicznej. Docelowo nowe prawo komunikacji elektronicznej (PKE) w listopadzie zastąpi ustawę – Prawo telekomunikacyjne.
W klasyczne SMS-y sieci komórkowych, ale przede wszystkim w komunikatory, może uderzyć zmiana w systemie operacyjnym iPhone’ów. To czas RCS-ów.
Tylko jeden duży operator komórkowy miał udany trzeci kwartał 2024 roku pod względem liczby przenoszących numer. Są nowe dane UKE.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas