Aktualizacja: 10.05.2025 20:39 Publikacja: 09.11.2009 11:11
Te niebezpieczeństwa są zarówno związane z atakami z sieci, wynikającymi z nieprzestrzegania przez użytkowników obowiązujących w firmie zasad bezpieczeństwa i braku aktualizacji systemów zabezpieczeń, jak i ryzykiem kradzieży lub utraty sprzętu. W wielu wypadkach koszt skradzionego komputera jest nieporównywalnie niski w stosunku do wartości danych, które są na nim przechowywane.
Przedsiębiorstwa przeznaczają coraz większą część budżetów IT, aby chronić swoich pracowników mobilnych i powierzone im zasoby. W Niemczech jedna czwarta dużych przedsiębiorstw wydaje od 10 000 do 999 999 euro rocznie, aby zapobiegać utracie danych wskutek kradzieży lub włamania, a 2 proc. niemieckich firm wydaje ponad milion euro. W przypadku tych firm, które padły wcześniej ofiarą włamania, średnia kwota wydatków wyniosła 115 000 euro rocznie. Czy wydatki te przynoszą znaczącą poprawę bezpieczeństwa? Niekoniecznie ponieważ dostępne na rynku rozwiązania zapobiegają tylko niektórym niebezpieczeństwom, a współpraca pomiędzy nimi jest bardzo ograniczona. Mając to na uwadze w słynnych Bell Labs Alcatel-Lucent opracował od podstaw nowe rozwiązanie – Non-Stop Laptop Guardian (NLG), który zapewnia wszystkie niezbędne elementy potrzebne do stworzenia pracownikom mobilnym bezpiecznego środowiska pracy, będącego pod stałą opieką personelu IT.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas