Reklama
Rozwiń

Każdy kraj buduje NGA po swojemu

Europejscy regulatorzy zalecają współpracę operatorów przy budowie sieci NGA. To jeden z wniosków zakończonego w piątek w Warszawie posiedzenia plenarnego ERG. Jego owoce podsumowuje Matthias Kurth, przewodniczący European Regulators Group.

Publikacja: 07.12.2009 16:58

Matthias Kurth, przewodniczący European Regulators Group

Matthias Kurth, przewodniczący European Regulators Group

Foto: rpkom.pl

– Żaden z krajów członkowskich nie powinien czekać z inwestycjami na rekomendację Komisji Europejskiej w sprawie modelu wdrażania sieci NGA – powiedział Matthias Kurth, przewodniczący organizacji European Regulators Group (tzw. I/ERG). Regulatorzy obradowali w ubiegłym tygodniu w Warszawie, przygotowując się do zmian wynikających z przyjętego niedawno przez europarlament pakietu telekomunikacyjnego. Matthias Kurth, poza funkcją przewodniczącego ERG, jest równocześnie prezesem niemieckiego regulatora Bundesnetzagentur. W 2010 roku przekaże przewodnictwo w I/ERG przedstawicielowi Irlandii.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank