Według jej analiz w minionym kwartale liczba użytkowników szerokopasomywch linii wzrosła w naszym kraju o 2,56 proc. i wyniosła 4,6 mln (dla porównania Telekomunikacja Polska szacuje polski rynek po III kwartale na 5,9 mln klientów). Point-Topic uwzględnia w swoich statystykach dane o większych dostawcach usług dostępowych w technologii xDSL, CATV oraz FTTx. TP uwzględnia również udział w rynku małych, lokalnych ISP.

W III kwartale br. przyrost netto abonentów w Polsce wyniósł 115 tys. Ten wynik uplasował nasz kraj na drugiej pozycji w regionie po Rosji, w której przybyło aż 698 tys. nowych użytkowników szerokopasmowych linii (łącznie było ich prawie 9,5 mln). We wszystkich krajach naszego regionu liczba przyłączeń netto spadła w porównaniu do poprzedniego kwartału. Spadki wyniosły od 1,9 proc.w Rosji do 31,5 proc. na Węgrzech. Polska jest 8 krajem w Europie pod względem liczby szerokopasmowych linii. Pierwsze są Niemcy z 24 mln abonentów.

Według raportu Point-Topic na koniec III kwartału było na całym świecie 452 mln użytkowników szerokopasmowych łączy. W bieżącym kwartale Chiny przekroczą liczbę 100 mln. To największy szerokopasmowy rynek na świecie przed Stanami Zjednoczonym (83,5 mln) i Japonią (31 mln).