Speckomisja zaczęła prace nad telekomunikacyjną megaustawą

W środę po południu odbyło się pierwsze posiedzenie sejmowej podkomisji, która rozpatrzy projekt ustawy o wsparciu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych. Dzisiaj, czasem nie przebierając w słowach, zastrzeżenia do projektu ustawy zgłosiły BCC, KIGEiT oraz PIIiT. Niektóre zapisy projektu zostały uznane za „ponury żart”. Według opinii Mirosława Barszcza z BCC, ten żart mógłby kosztować branżę telekomunikacyjną nawet 500 mln zł rocznie w podatkach.

Publikacja: 13.01.2010 18:13

Mirosław Barszcz: – Wpływy budżetowe z opodatkowania sieci telekomunikacyjnych mogłyby sięgnąć 500 m

Mirosław Barszcz: – Wpływy budżetowe z opodatkowania sieci telekomunikacyjnych mogłyby sięgnąć 500 mln zł rocznie. Fot. Fotorzepa

Foto: Fotorzepa

W środę po południu odbyło się pierwsze posiedzenie sejmowej podkomisji, która rozpatrzy projekt ustawy i wsparciu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych. W jej składzie zasiedli posłowie: Janusz Piechociński (PSL), Anna Paluch, Jacek Tomczak, Łukasz Zbonikowski (PiS), Czesław Mroczek oraz Antoni Mężydło (PO). Tego ostatniego zabrakło na dzisiejszym posiedzeniu. – Prace toczą się powoli, dlatego trudno powiedzieć, kiedy projekt doczeka się pierwszego czytania w Sejmie – powiedział rpkom.pl Mirosław Barszcz, ekspert BCC.

Pozostało 89% artykułu

Złap mikołajkową okazję!

Czytaj dalej RP.PL.
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić
Telekomunikacja
Kto zmiecie SMS-y? Do tych rozwiązań komunikacyjnych należy przyszłość
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Telekomunikacja
Do których sieci komórkowych przenoszą się Polacy? Zwycięzca jest jeden
Materiał Promocyjny
Transformacja w miastach wymaga współpracy samorządu z biznesem i nauką